Hamáček se pustil do Babiše. Přebírá prý vychytralé nápady ODS

31. 5. 2015 19:11

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dal najevo, že by si přál vypsání referenda o případném přijetí eura v Česku. Napodobil tak ODS, která po podobném kroku volá již roky. Předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) nabízí vysvětlení toho, proč šéf státní kasy tento nápad převzal.

Hamáček se pustil do Babiše. Přebírá prý vychytralé nápady ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
reklama

Česko se při vstupu do EU zavázalo, že jednoho dne přijme společnou evropskou měnu euro, není ale řečeno kdy. Kupříkladu prezident Miloš Zeman by byl nejraději, kdyby se to stalo co nejdřív, opakovaně o tom mluvívá. ČSSD je v tom opatrnější. Podle premiéra Bohuslava Sobotky z této strany jednoho dne euro přijmeme a měli bychom činit kroky k tomu, aby se to mohlo stát, ale současně říká, že jeho vláda termín přijetí eura nestanoví.

Ministr financí Andrej Babiš by si o přijetí eura přál uspořádat referendum podobně jako již dlouho ODS. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na sociální síti Twitter napsal, co k tomu Babiše asi vede. „Jediný důvod, proč chce Andrej Babiš referendum k euru, jsou volby 2017,“ píše Hamáček.

Současné průzkumy veřejného mínění mu do jisté míry mohou dát i za pravdu, neboť se v nich dočteme, že většina našich občanů v tuto chvíli přijetí eura odmítá, takže možnost hlasovat o tom v referendu by mohla některým politikům přinést „body navíc“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…