Hamáček si vzal na Vrbětice příměr z filmu: Japonské lodě. Měli indicie, ne důkazy. Ale pak ty lodě našli a válku vyhráli

26.04.2021 17:09 | Zprávy
autor: vef

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se na tiskové konferenci vyjádřil k aktuálnímu dění v kauze Vrbětice. Mimo jiné uvedl, že v celé věci existuje – co ví – jen jedna vyšetřovací verze. Přitom prezident Miloš Zeman včera zmiňoval verze dvě.

Hamáček si vzal na Vrbětice příměr z filmu: Japonské lodě. Měli indicie, ne důkazy. Ale pak ty lodě našli a válku vyhráli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Jan Hamáček

Hamáček se na tiskové konferenci vyjádřil ještě jednou ke kauze Vrbětice. „Myslím si, že Česká republika tu asi největší výzvu za poslední dobu zvládla. Zvládli jsme ji po stránce bezpečnostní, tam patří obrovský dík našim bezpečnostním složkám. Zvládli jsme ji i po stránce politické, tam chci poděkovat i našim diplomatům, zejména těm, kteří se stali obětí toho celého příběhu, za který nemohli a ani za něj nemohla Česká republika, nicméně jim to zásadně narušilo životy. Jsem rád, že pan ministr Kulhánek má jako svoji prioritu postarat se, aby jejich život byl tím co nejméně dotčen,“ sdělil Hamáček.

„My jsme zvládli tu první reakci, to znamená vyhoštění osmnácti zpravodajských důstojníků, zvládli jsme i reakci na ruskou reakci a myslím si, že teď je to v rukou diplomatů,“ dodal Hamáček. „Myslím si, že Česká republika v této zkoušce obstála, takže za mě velký dík všem, kteří se na tom podíleli, a věřím, že v tom budeme pokračovat profesionálně i nadále, ale to je role nového ministra zahraničí,“ podotkl Hamáček. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…