Hamáčkovy čínské testy se použijí ve fabrikách. A dokud nebudou, má být sváteční provoz

01.03.2021 22:30

Vláda chce testovat ve firmách. Prý to zřejmě stihne už od středy. Použije testy původně určené do škol. Jinak by údajně současná tvrdá uzavírací opatření neměla smysl. „Podnikatelé si musejí naordinovat sváteční provoz, dokud si neseženou testy,“ říká Hamáček.

Hamáčkovy čínské testy se použijí ve fabrikách. A dokud nebudou, má být sváteční provoz
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Vláda v pondělí projedná návrh, podle kterého by firmy s více než 250 zaměstnanci byly povinny testovat své zaměstnance na covid. Stát by se to nakonec mohlo už od středy. „Jsem rád, že Ministerstvo průmyslu přišlo s iniciativou zrychlit nástup povinného testování na středu, určitě to na vládě podpoříme,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

Takový plán ale vyžaduje velké množství testů. Jediný velký objem testů v Česku jsou ty testy, které zajistilo Ministerstvo vnitra a byly určeny k testování ve školách,“ vysvětloval Hamáček. Ten o celé věci již jednal i s ministrem průmyslu a obchodu Havlíčkem. „Informoval mě, že bez toho, aby byly využity ty testy, které má Ministerstvo vnitra, není možné zahájit testování ve středu,“

Další testy jsou již prý objednané a na cestě, a jestli se tedy využijí testy určené pro školy, měl by stát podle Hamáčka zahájit přípravu nákupu nových testů pro studenty. Hamáčkovým ministerstvem vybraná společnost Tardigrad International Consulting má celkem dodat 3,6 milionu testů do poloviny března.

Ani současná přísná opatření podle něj nemusejí stačit k porážce epidemie. „Důvod je ten, že nezasahují do průmyslu,“ Na svém twitteru pak napsal: „ČSSD navrhuje povinné testování zaměstnanců ve firmách nad 50 lidí. Do doby, než si zaměstnavatel zajistí dost testů, musí zavést sváteční provoz. Práce je kromě rodiny nejčastější místo nákazy, podle expertů je nutné regulovat podniky, jinak budeme za měsíc tam, kde jsme teď.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…