Hamáčku, pozor: Ministryně Benešová naznačila temné spojení. Z doby koronakrize...

07.05.2020 18:27

Ministryně spravedlnosti a bývalá členka ČSSD Marie Benešová má za to, že koaliční vláda ANO a ČSSD koronavirovou krizi zvládla. Přesto svému někdejšímu stranickému kolegovi Janu Hamáčkovi vyslala varovný signál. Naproti tomu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha pochválila.

Hamáčku, pozor: Ministryně Benešová naznačila temné spojení. Z doby koronakrize...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marie Benešová, ministryně spravedlnosti

Šéfka resortu spravedlnosti Marie Benešová v rozhovoru pro čtvrteční Právo uvedla, že kabinet Andreje Babiše (ANO) koronavirovou situaci ustál. Má dokonce za to, že za zvládnutí první koronavirové vlny by kabinet měl dostat jedničku s hvězdičkou, protože počty mrtvých nakažených se podařilo udržet na velmi nízké úrovni.

Konstatovala také, že s prodlužováním nouzového stavu nesouhlasí a zdá se jí jako velká náhoda, že v době, kdy měl pomalu končit, vydal Městský soud v Praze rozhodnutí, po kterém byl nouzový stav dále prodloužen. Městský soud zrušil čtyři opatření ministerstva zdravotnictví a vyzval vládu, aby v těchto nelehkých dobách jednala podle krizového zákona.

„Tady se (s Hamáčkem) názorově neshodneme. A v tu chvíli, kdy on hovořil o potřebě prodloužit nouzový stav, tak městský soud přispěchal se svým rozhodnutím v ten samý den. Velká náhoda...,“ naznačila ministryně.

Obula se také do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, která prý pašuje návrhy zákonů na vládu jako „kukačka do hnízda“ na poslední chvíli, aby kabinet neměl mnoho času o nich debatovat. „Nechce ctít legislativní pravidla vlády a chce si prosadit svoje,“ poznamenala na adresu Maláčové Benešová.

Naproti tomu se zastala ministra zdravotnictví za hnutí ANO Adama Vojtěcha. Koronavirová krize mu prý prospěje a posílí ho. Tak to alespoň vidí Benešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odejít byla chyba, řekl Babiš o Afghánistánu. Další taková operace už nebude

16:59 Odejít byla chyba, řekl Babiš o Afghánistánu. Další taková operace už nebude

„Dlouhodobým operacím, jako byl Afghánistán, odzvonilo,“ zhodnotil předseda vlády Andrej Babiš na sl…