Hanebný útok! Muslimská obec v ČR ostře odsoudila masakr v Paříži

07.01.2015 18:45

Ústředí muslimských obcí (ÚMO) v ČR „co nejostřeji" odsoudilo dnešní teroristický útok na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži. Označilo ho za hanebný, rodinám obětí vyjádřilo nejhlubší soustrast. Vyzvalo ke zdrženlivosti, smířlivosti a úměrnosti. Jednání útočníků nemá prý nic společného s islámem. ČTK to sdělil předseda ÚMO Muneeb Alrawi.

Hanebný útok! Muslimská obec v ČR ostře odsoudila masakr v Paříži
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

Útok se podle něho "nejpříkřeji" protiví způsobům, jakými na invektivy ve své době reagoval prorok Mohamed. "Takové jednání je pouze vodou na mlýn xenofobním a islamofobním tendencím, které se bohužel nebývale rozbujely i v naší zemi," uvedl. Lidé se podle něho nemají nechat vmanipulovat do spirály nedůvěry a nenávisti. "Může přerůst v násilí, jež je potenciálně nebezpečné pro všechny zúčastněné strany," podotkl Alrawi.

Nejlepším lékem na nenávist a fanatismus je podle ÚMO právě zdrženlivost, smířlivost a úměrnost. "Žádné činy extremistů ani z jedné, ani z druhé strany nás ovšem nezastaví v našem úsilí hlásat pravdu, spravedlnost, toleranci a občanskou slušnost," uvedl Alrawi.

Na redakci týdeníku ve francouzském hlavním městě dnes zaútočili ozbrojení muži a zabili 12 lidí včetně dvou policistů. Mezi mrtvými jsou také karikaturisté listu i jeho šéfredaktor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…