Hašek, zrozen ze splašek, Zaorálkovy zvratky, Jandákovy hemeroidy. Slavný kreslíř se vyřádil na ČSSD

07.11.2013 10:30

Satirický animovaný komiks „Zelený Raoul“ na stránkách týdeníku Reflex již mnoho let glosuje politickou současnost. Poslední díl nekonečného seriálu, vytvářeného známým kreslířem Štěpánem Marešem, se však neobyčejně ostře opírá do souboje v ČSSD mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem. Jakkoliv je v tomto seriálu místy až brutální nadsázka standardem, vyobrazení prvního místopředsedy ČSSD jako „splaškouna Haška“ je i na jeho poměry mimořádně drsné.

Hašek, zrozen ze splašek, Zaorálkovy zvratky, Jandákovy hemeroidy. Slavný kreslíř se vyřádil na ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek
reklama

Příběh podle Raoula začal v odpadních stokách Lidového domu, tam, kde se stékají (citujeme zcela doslova) "Zaorálkovy zvratky, Škromachův dech, Tejcovy plyny a Jandákovy hemeroidy", se podle Reflexu ze všech těchto splašek zrodil nový politický talent- Michal Hašek.

„Je to substance velmi vazkého charakteru, nápadně připomínající sliz, vysvětluje se pod dalšími dvěma obrázky, kde můžeme vidět monstrum, vylézající z hnědé hladiny odpadu. Pak sledujeme jisté dva chemiky, kteří hnědou hmotu zkoumají a definují ji jako „sloučeninu bezpáteřnosti, nedočkavosti a mocichtivosti“. Právě z toho se prý zrodil Michal Hašek.

Toho už na dalších obrázcích vidíme v jeho všeobecně známé podobě. Na ulici při předvolební kampani lidem vykládá: „Nevolte Sobotku, počkejte si za půl roku na předčasné volby, a pak volte mě“. Výsledky voleb na dalším obrázku ukazují, že jeho plán vyšel.

Hašek pak za asistence dalších sociální demokratů zaútočí na předsedu Sobotku: „Za to můžeš ty. Ty jsi socanské zlo“. Na následujících třech obrázcích je pak barvitě vyobrazena likvidace Bohuslava Sobotky, který leže na zemi s rozbitými brýlemi vzdychá: „Se mnou umírá slušnost“.

Pak už se děj přesouvá na Pražský hrad, kde Hašek stojí 28. října mezi laureáty státních vyznamenání, hned vedle bývalého předsedy JZD Slušovice Františka Čuby. Prezident Zeman mu připíná medaili se slovy: „Řád Miloše Zemana, tedy mě, určený pro mé kámoše, udělují Michalu Haškovi za statečnost při vymítání ďábla.     

„Ďábel“ Sobotka se mezitím utápí v odpadních stokách Lidového domu, kde na něj kapají „Mládkovy exkrementy“, „Štěchův močák“ nebo „Zavadilovy slinty“. Potápějící se Sobotka vzdychá „Ale já to myslel upřímně“. Reflex pro něj však má drsný vzkaz: „Kecy. Rozkládáš se prostě proto, že jsi vyroben ze staré kariéristické směsi.“ A tím příběh ČSSD podle Zeleného Raoula končí.    

Je třeba dodat, že k Michalu Haškovi a ostatním „pučistům“ není příliš milosrdný ani zbytek vydání Reflexu. Úvodník je nazván „Etika lži“ a doprovozen obrázkem, převzatým z deníku Blesk, ve kterém po vzoru pohádkové postavičky Pinnochia  čtyřem účastníkům schůzky v Lánech narostly ze lží dlouhé nosy a do těchto frňáků se nakonec zamotali. Kromě toho přináší velký rozhovor s Milanem Chovancem, místopředsedou ČSSD, který přeběhl k Bohuslavu Sobotkovi a jako jediný začal o schůzce vypovídat. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

10:02 Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…