Haškova skupinka o návštěvě Zemana v Lánech: Ne, svržení Sobotky se neřešilo

31.10.2013 6:51

Pět oponentů Bohuslava Sobotky, kteří se účastnili povolební schůzky s prezidentem, po čtyřech dnech zapírání přiznali, že schůzka v Lánech skutečně proběhla. Nyní zase panují nesrovnalosti v tom, kdo byl jejím iniciátorem. Server iDnes.cz uvádí, že podle pětice členů ČSSD s prezidentem jen neformálně diskutovala o výsledku voleb.

Haškova skupinka o návštěvě Zemana v Lánech: Ne, svržení Sobotky se neřešilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek
reklama

V den skončení voleb, tedy v sobotu 26. 10. odjelo večer ze sídla strany v Lidovém domě pět sociálních demokratů do Lán na tajnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Předseda strany Bohuslav Sobotka o plánovaném setkání nevěděl a nebyl pozván.

iDnes.cz píše, že zřejmě tím začíná pokus o sesazení Sobotky z funkce. Do zámku v Lánech odjeli Michal Hašek, Jeroným Tejc, Zdeněk Škromach, Milan Chovanec a Jiří Zimola. Spor dnes panuje mimo jiné o to, kdo vlastně schůzku v Lánech svolal. Pozval nás prezident, tvrdí Zimola s Tejcem. Kancléř Mynář to však prý popírá.

"Kdo vám řekl, že je pozval pan prezident?" reagoval podrážděně Zemanův kancléř na dotaz serveru Týden.cz, proč Zeman Haška a ostatní do Lán zval. "Kdokoli ho požádá o schůzku, tak tomu vyhoví," dodal prý s tím, že to však neznamená, že se Hašek pozval sám.

O odstoupení Bohuslava Sobotky se nejednalo

Všichni zúčastnění nyní tvrdí, že šlo jen o neformální setkání s prezidentem, kde se diskutovalo o výsledku voleb. Pětice sociálních demokratů podle informací serveru iDnes.cz důsledně popírá, že by se probíral pokus o Sobotkovo svržení, ke kterému došlo den poté na jednání stranického předsednictva, nebo že by prezident Zeman dával k něčemu podobnému pokyny.

Jenže právě tomuto tvrzení někteří nevěří. Například předseda Senátu Milan Štěch nebo místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek jsou opačného názoru. Není prý navíc zřejmé, proč by účastníci "neformální" a bezvýznamné schůzky o setkání tak dlouho mlžili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…