Havel by spojení svého jména s letištěm nečekal, řekl Špaček

5. 10. 2012 18:31

Zesnulý prezident Václav Havel by určitě byl v rozpacích, kdyby viděl, že se nyní po něm jmenuje pražské letiště, myslí si jeho někdejší blízký spolupracovník a mluvčí Ladislav Špaček. Na sklonku života si podle něj exprezident totiž myslel, že pro Česko už není důležitý. Od dnešního dne, na který připadají nedožité 76. narozeniny Havla, kapitáni letadel hlásí, že letadlo přilétá na Letiště Václava Havla Praha. V odbavovací hale se k přejmenování letiště konala slavnost.

Havel by spojení svého jména s letištěm nečekal, řekl Špaček
Foto: Martin Kovář
Popisek: Ladislav Špaček

  "Václav Havel by byl určitě v rozpacích, kdyby viděl, co všechno se odehrálo po jeho smrti. Odcházel ze života s pocitem, že není důležitý pro českou společnost, a když potom najednou to obrovské vzedmutí smutku, lásky a úcty se objevilo v celé české společnosti, myslím, že by tím byl překvapen," řekl ČTK Špaček, který byl jedním z hostů ceremoniálu.

Režisér Fenič neskrýval dojetí

Podle něj nebyl Havel příznivcem velkých sláv. "Naopak, byl to člověk plachý, nenáročný, skromný," dodal. Podle Špačka je však dobře, že se největší vzdušný přístav zemi jmenuje po bývalém prezidentovi.

Velké dojetí z celé události neskrýval režisér Fero Fenič, který je otcem myšlenky pojmenování letiště po Havlovi. "Samozřejmě je to sen. Jsem rád, že se mi povedlo naplnit myšlenku, které věřím. Vždy jsem musel někoho přesvědčit, aby mi dovolil realizovat představu, s kterou jsem přišel," řekl Fenič ČTK. "I nápad Letiště Václava Havla byl pro mě takový malý umělecký projekt. Jsem šťastný, že se mi ho povedlo naplnit," zdůraznil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok. Sbírka na klinikářku, exekutor jí za „camping“ vyměřil skoro půl milionu. I vy můžete přispět

20:52 Šok. Sbírka na klinikářku, exekutor jí za „camping“ vyměřil skoro půl milionu. I vy můžete přispět

Exekutor Ivo Luhan poslal občanským zástupcům Autonomního sociálního centra Klinika účet za to, že n…