Havel dnešním inauguracím vtiskl svůj ráz, uvedl Ladislav Špaček

09.03.2023 1:55 | Zprávy
autor: nab

Bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla a odborník na etiketu Ladislav Špaček říká, že všechny inaugurace nesou Havlův odkaz. Na čtvrteční inauguraci nového prezidenta Petra Pavla se podle jeho slov lidé těšili podobně jako kdysi na Havla, uvedl pro Novinky.

Havel dnešním inauguracím vtiskl svůj ráz, uvedl Ladislav Špaček
Foto: Martin Kovář
Popisek: Ladislav Špaček

Špaček věří, že současný prezident bude Havlova odkazu dbát a často si ho připomínat i jinak, třeba otevíráním Hradu veřejnosti. Ocenil také obnovu hymnu Te Deum, který Pavel nechal zahrát poprvé právě od dob Václava Havla.

Po složení slibu do rukou šéfa Senátu Miloše Vystrčila Petr Pavel v projevu mimo jiné řekl, že v blízké době představí plán na nadcházejících sto dní. Do vedení země chce vrátit důstojnost a respekt. Slíbil návrat politiky hodnot. „Díky vám pravda znovu zvítězila,“ vzkázal voličům. Společnost podle něj není rozdělená, spíš si zvykla mluvit o tom, co ji rozděluje. „Jsme jeden tým a musíme začít společně,“ sdělil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Proč pořád voláte po zrušení sankcí?

Když pominu vše ostatní, tak proč podporovat Rusko, když jak sám tvrdíte třeba ropu teď prodává s přirážkou? Proč takové chování podporovat? A to pomíjím fakt, proč vůbec ekonomicky podporovat někoho, kdo tu rozpoutal válku a vlastně tak může i za to, že ceny rostou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká advokátka volá po zabití Trumpa. Primář přizvukuje

8:50 Česká advokátka volá po zabití Trumpa. Primář přizvukuje

Možná nastal čas spáchat atentát na Donalda Trumpa, naznačila česká advokátka Lucie Hrdá, která na s…