Havel mě nikdy nebral, přiznal otec českých babyboxů

18.07.2011 7:03 | Zprávy
autor: par

Ludvík Hess zavedl do české praxe něco, co se tou dobou v západním světě pomalu stávalo samozřejmostí - babyboxy. Navzdory kritice některých pediatrů je na "své" schránky hrdý. Od roku 2005, kdy byla zprovozněna první z nich, už zachránily přes padesát novorozenců.

Havel mě nikdy nebral, přiznal otec českých babyboxů

"Na počátku stál odpor Ministerstva zdravotnictví, jenž ostatně přetrvává dodnes. Na druhém místě bývalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, na třetím Ministerstvo vnitra," vzpomínal v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1, kdo mu stál v cestě, když se jal prosazovat zřizování babyboxů.


Nakonec se mu věc podařila, zřejmě i proto, že stát neplatí na babyboxy ani korunu, všechno hradí dárci. Ve veřejnosti se přelévají dva názory - že babyboxy zachraňují kojencům životy a že dětem upírají právo na identitu. Na to Hess svérázně odpovídá: "Bez identity se žít dá, ale v kontejneru nikoli."

Havel mě nikdy nebral

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…