Havlisté zahájili rozhodující bitvu, čte boje v ČSSD Hájkův Protiproud

29. 10. 2013 13:24

Souboj v ČSSD je rozhodujícím soubojem mezi prezidentem Zemanem a havlistickou skupinou, která jej nenávidí a touží se mu pomstít za prezidentskou volbu. Osudovost tohoto souboje si havlisté uvědomují, a proto mobilizují všechny politické a mediální síly. Takto vnímá nejnovější dění server Protiproud.cz, podle kterého se můžeme dočkat klidně i zaplněného Václaváku a dalších spektakulárních nátlakových akcí.

Havlisté zahájili rozhodující bitvu, čte boje v ČSSD Hájkův Protiproud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka na mítinku na jeho podporu

„Dramatický tah prezidenta a jeho spojenců ukázal, že Miloš Zeman je momentálně jediný aktivní politik, který je odhodlán postavit se havlistům a vést s nimi souboj tváří v tvář,“ hodnotí nejnovější události v ČSSD redaktor Václav Danda. Sociální demokracie je prý už jedinou relevantní stranou, kde „havlisté“ ještě nezvítězili.

Fotogalerie: - Za Bohuslava Sobotku

U sochy Masaryka na Hradčanech proběhl mítink na p...
Ten byl předsednictvem ČSSD nečekaně odvolán z fun...
Jeho místo zaujal jeho rival Michal Hašek
Podle Sobotky odvolání není platné, neboť předsedn...
Michala Haška podpořil i Miloš Zeman
Stoupenci Bohuslava sobotky odměnili jeho projev p...

Zkušený politický střelec Zeman prý pouze využil ohromení po tristním volebním výsledku a rozpoutal rozhodující souboj. Podařilo se prosadit v předsednictvu strany výzvu, aby předseda Sobotka jako hlavní viník volební porážky odstoupil. Ten to však odmítl, a tak vše směřuje k rozhodující bitvě v Ústředním výkonném výboru ČSSD.

Celý text ZDE

Nejedná se však prý o nějaký izolovaný střet, protože havlisté rozpoutali plnohodnotnou válku, do které se vrhly všechny jejich síly v médiích i v politice. Bez obalu to prý vyjádřil Sobotkův spojenec Jakub Patočka v Deníku referendum: „Zásadní ovšem je, aby Bohuslav Sobotka vyhrotil ostří konfliktu v ČSSD proti vnitrostranické opozici. A pak jde o to, aby se mu podařilo vzít do případné vlády výhradně osobnosti, které posílí veřejný kredit ČSSD,“ vykládá Patočka, přičemž jmenuje Jiřího Dienstbiera, Vladimíra Špidlu nebo Lubomíra Zaorálka. A kdyby se prý s nimi podařilo dostat do vlády ještě třeba akademika Zlatušku, herce Stropnického a novinářku Lorencovou, mohla by to prý být  docela dobrá vláda.

„Je patrné, že kdyby Miloš Zeman nezaútočil jako první, vyvolali by konflikt havlisté tím, že by pod záminkou koaliční spolupráce zařízli všechny Zemanovy lidi v ČSSD a do vlády by jmenovali pouze kované havlisty,“ soudí redaktor Protiproudu. Bez Zemanova křídla by prý bylo celkem jisté, že by vláda vypadala právě takto.

Pak by došlo i na prezidenta, kterému by byly podstatně omezeny pravomoci. Havlisté totiž mají ve sněmovně ústavní většinu a jejich organizace Rekonstrukce státu to ještě pyšně vyhlašuje do světa.

Nelze se prý proto divit, že Sobotku okamžitě podpořili příslušníci momentálně nejtvrdšího havlistického jádra - Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek. „Pouze Zeman na Hradě je zárukou, že tento cynik a oportunista zůstane mimo hru,“ vysvětluje Danda. Proto také podle něj Miroslav Kalousek blábolí o zabijačce v přímém přenosu.

Dá se prý očekávat, že nyní propukne mediální peklo a rozhodující frontální útok na prezidenta. Jako odveta za prezidentskou volbu se prý možná přesune i do ulic. „Vztyčený prostředníček fanatického havlistického bolševika Davida Černého byl výstřelem z Aurory, který má odstartovat 'konečné řešení' války proti přímo zvolenému prezidentu České republiky,“ myslí si.     


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…