Havlova socha vyvolala ostré reakce. Prý je to diletantismus

01.12.2012 21:35 | Zprávy

Portrét Václava Havla se rozhodla vytvořit ještě za jeho života studentka umění Barbora Daušová. Nyní chce původní práci odlít z bronzu a za pomocí peněz z veřejné sbírky vystavit. Proti jsou ale i umělci.

Havlova socha vyvolala ostré reakce. Prý je to diletantismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spolek pro výstavbu sochy Václava Havla zahájil veřejnou národní sbírku. Potřebuje nejméně 150000 korun

„Jestliže jde o pomník ikony českého národa, pak není možné, aby vznikal takovýmto partyzánským způsobem. Někdo si něco vymodeluje a někam to nacpe? To je naprostý diletantismus," uvedl pro Deník umělec Jaroslav Róna. Podle něj by na sochu Václava Havla měla být vyhlášena anonymní soutěž.

„Především se domnívám, že není správný čas zhmotnit osobnost Havla už nyní. Přenechal bych to mladší generaci, aby jeho odkaz zhodnotila s větším odstupem," dodal s tím, že by se mělo počkat alespoň dvě desetiletí na Havlovu sochu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

21:30 „Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla

„Pan prezident nemá rád změny režimu,“ tvrdí politolog Petr Drulák. I proto spolek Svatopluk z.s. sv…