Havlovo letiště? Přejmenování daňové poplatníky nic nestojí, říká ředitel

25.09.2012 18:50

Hostem pořadu Impulsy Václava Moravce byl ředitel Letiště Praha Jiří Pos. Řeč přišla na přejmenování Letiště Praha na Letiště Václava Havla. Ředitel zdůraznil, že daňoví poplatníci změnu neplatí.

Havlovo letiště? Přejmenování daňové poplatníky nic nestojí, říká ředitel
Foto: rep
Popisek: Letiště Václava Havla

„Mezi mými blízkými již říkáme Letiště Václava Havla,“ připustil Pos. Ředitel letiště má za to, že jméno významné osobnosti je velmi důležitý marketingový tah. „Je to o schopnosti se zviditelnit v zahraničí,“ dodal.

Václav Havel byl podle něj v 90. letech natolik zásadní osobností pro české dějiny, že nové jméno je jednoznačně marketingovým posunem. K oficiálnímu přejmenování dojde 5. října 2012, v den výročí Havlova narození. Mezi lidmi ale převažují kritici změny názvu.

„My jsme na všechny terminály umístili anglickou verzi toho názvu, dochází tedy ke sjednocení,“ uvedl Pos. „Toto daňové poplatníky nestojí ani halíř,“ zdůraznil ředitel s tím, že Letiště Praha má na podobné aktivity vyčleněny peníze. Přejmenování vyjde zhruba na tři miliony korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...

8:32 Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...

Matteo Salvini, ministr vnitra a předseda italské Ligy, přišel s dekretem, který v Itálii podstatně …