Hej, papaláši! Ostrava se otřásá: Na hospodu přijelo 27 aut Policie ČR

20.07.2020 8:21

Z rozhodnutí krajských hygieniků v Moravskoslezském kraji se opět povinně nosí roušky v uzavřených prostorách a restaurace musí zavřít dříve, než bývá zvykem. Příznivcům pivního moku toto nařízení není ani trochu po chuti. Proti jedné partě zasahovali strážci zákona. Skoro to připomínalo zásah proti teroristům. Na sociálních sítích vzbudilo počínání policistů značnou pozornost a velkou nelibost. Nahlédněte.

Hej, papaláši! Ostrava se otřásá: Na hospodu přijelo 27 aut Policie ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz

Mezi ministrem zdravotnictví za hnutí ANO Adamem Vojtěchem a krajskými hygieniky v Moravskoslezském kraji zuří válka. Vzájemně se obviňují z toho, kdo nařídil bleskové omezení kulturních akcí, opětovné nošení roušek a večerní uzavření restaurací a hospod.

A zatímco se ministr s hygieniky hádá, příznivci nejen pivní kultury se zlobí. A někteří dávají najevo, že nařízení úřadů nebudou respektovat.

Proti jedné takové skupině zasahovala policie. Podle serveru Patriot magazín připomínal zákrok policie protiteroristickou akci.

Něco takového jsem ještě neviděl, u restaurace jsem napočítal sedmadvacet policejních aut, přijeli těžkooděnci, policisté se psy, městští strážníci. Bylo tu přes sto policistů,“ popsal akci, která začala okolo půlnoci, jeden ze svědků.

Internetový glosátor Honza Paluska zhodnotil počínání policistů jen pár slovy, zato pořádně ostrými. „Stát ko*otů, fakt že jo,“ poznamenal.

Policejní zásah

A nebyl sám.

Podnikatel a politický marketér Petr Viktorýn chtěl vědět, zda už státní moci „je*e“. „Těm papalášům už fakt j*be? 27 policejních aut a těžkooděnci? Už stačí jenom řvát do ampliónu: ‚Jménem ministra zdravotnictví, opusťte hospodu! Je po zavírací hodině!‘,“ vypálil podnikatel.

Policejní zásah

Přidal se i prezident českých zubařů Roman Šmucler, jenž konstatoval, že se podobné praktiky učí čeští policisté snad až v Číně. „Od začátku tu panuje představa, že řešení epidemie koronaviru je práce pro Policii, Armádu ČR a Vnitro. Ideálně se poradit v Číně... Tak snad se ti policisté, co je tam poslali jistě bez ochranných prostředků, nenakazili...“ poznamenal s nádechem ironie.

Policejní zásah

Producent Ivan Štefka uzavřel slovní nakládačku policistům poznámkou, že to v Ostravě „docela žije“.

„A já myslel, že někdo něco napsal na Facebook a oni jen přetáhli zavíračku. V té Ostravě to taky docela žije...“

Policejní zásah

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…