Hejtman radí volit Zemana. Primátorka hájí Schwarzenberga

25.01.2013 12:01

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický v prvním kole volil spolustraníka z ČSSD Jiřího Dienstbiera. Teď dá svůj hlas Miloši Zemanovi. Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková volila v prvním kole Karla Schwarzenberga. A svůj postoj nebude měnit. Řekli to v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Hejtman radí volit Zemana. Primátorka hájí Schwarzenberga
Foto: Hans Štembera
Popisek: Živé vysílání z divadla Hybernia v Praze přineslo finální utkání Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v boji o Hrad

Podle Netolického je Zeman stále sociálním demokratem. „Skutečnost, že se s ČSSD rozešel, však neznamená změnu postojů či hodnot, které zastává,“ míní. Každému by doporučil osobní setkání, aby si mohl vytvořit vlastní obrázek.

Zeman si je vědom svých kvalit a předností

„Je to člověk, který si je vědom svých kvalit a předností. Proto vystupuje sebevědomě. Respektuje ovšem cizí postoje, pokud jsou rozumné a zakládající se na faktech, nikoli pocitech či domněnkách,“ hájil hejtman Netolický svého kandidáta.

Pokud by vyhrál Karel Schwarzenberg, „život půjde dál“. Netolický se těší na dobu po volbách, kdy ustanou emoce.

Ze Schwarzenberga vyzařovala lidskost a noblesa

Favorit Štěpánky Fraňkové postoupil do druhého kola. Na svém rozhodnutí tedy nemusela nic měnit. V parlamentu sice Schwarzenberga potkávala málokdy, ale osobně se s ním setkala na hokejovém zápase Pardubice – Kladno. „Udělal na mě velmi dobrý dojem. Vyzařovala z něj lidskost a noblesa. Tak si představuji našeho nového prezidenta,“ popsala serveru iDnes.cz.

Odmítá, že by se Schwarzenberg stal něčí loutkou nebo se nechal někým manipulovat. Pokud by vyhrál Miloš Zeman, znamenalo by to podle Fraňkové návrat k minulosti, které nebyla úplně růžová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

15:07 „Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

REPORTÁŽ Muslimové jsou naši bratranci a plošné vyhnání Němců z poválečné republiky dalo prostor pro…