Hejtmanka Pecková se setká s obyvateli Hořovic, jde o první z plánovaných návštěv

8.10.2021 10:27 dop.

Vedení Středočeského kraje v čele s hejtmankou Peckovou a radními naplánovali harmonogram výjezdů do kraje. První z nich se koná v úterý 12.října, a to do Hořovic. Nejdříve se hejtmanka Pecková setká se starosty okolních obcí a následně proběhne setkání i s občany Hořovic.

Hejtmanka Pecková se setká s obyvateli Hořovic, jde o první z plánovaných návštěv
Foto: Screen ČT24
Popisek: Hejtmanka Petra Pecková

Radní kraje v čele s hejtmankou se setkají od 15:00 se starosty okolních obcí a od 17:00 potom proběhne v sále radnice setkání s občany. „Zajímá nás, co Vás trápí a co pro Vás můžeme udělat. Všichni z blízkého i dalekého okolí Hořovic jsou srdečně zváni,“ stojí na letáku. 
 
 
Návštěvu Hořovic zahájí vedení kraje návštěvou hořovické nemocnice a Domova Na Výsluní. Dalším místem pak bude Střední odborné učiliště a Střední odborná škola Tlustice. 
 
Petra Pecková již tento týden navštívila Vyšší odbornou a Střední zemědělskou školu v Benešově, protože jak sama říká, zlepšit kvalitu středoškolského vzdělávání v kraji je priorita. Ta je zajímavá svými obory jako je Agropodnikání a Zahradnictví, má také školní vzdělávací program Údržba golfových hřišť.
 
 
„Viděla jsem na vlastní oči výuku mikrobiologie a plynně anglicky hovořící studenty. Což byla taková radost, až jsem jim záviděla, že my něco takového ve střední škole neměli. Viděla jsem také studenty vzdělávacího programu oboru Veterinářství, kteří zrovna prováděli pitvu dvou druhově podobných zvířat a srovnávali u nich uložení orgánů. Studenti mají už během studia různě zaměřené praxe a mnozí z nich následně začnou i sami podnikat,“ uvedla hejtmanka Pecková. 
 
Rada kraje také schválila na Inovativní podporu výuky a materiálně technické vybaveni středních skol více než 78 milionu korun a do benešovské zemědělky jde 7,3 milionu korun.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…