Hejtmanka Vildumetzová na tiskovce se Zemanem zmínila prezidentovo „kladivo na hejtmany“

03.03.2017 16:55

Závěrečnou tiskovou konferencí se rozloučil prezident Miloš Zeman s návštěvou Karlovarského kraje. „Bylo mi opravdu ctí být prezidentovým průvodcem během celé jeho návštěvy,“ uvedla úvodem tiskové konference hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO).

Hejtmanka Vildumetzová na tiskovce se Zemanem zmínila prezidentovo „kladivo na hejtmany“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman pronesl projev na sjezdu SPO

Vildumetzová následně shrnula veškerá prezidentova setkání, nejen se zastupiteli, ale i se studenty a především s občany. „Pan prezident vždy odborně, bystře a pohotově na všechny dotazy reagoval,“ dodala.

Zmínila také „kladivo na hejtmany“, jak prezident nazývá dokument Národního památkového ústavu, který vozí s sebou a v němž jsou zmíněny památky, jež vyžadují rekonstrukci. „Zavázala jsem se, že některé památky při příští prezidentově návštěvě už v tomto seznamu nebudou,“ zmínila například Lázně Kyselka a Městský dům v Jáchymově.

Zeman pak především vyzdvihl čin hejtmanky Vildumetzová, která, když starostovala Hornímu Slavkovu, vyřešila situaci s neplatiči nájemného tak, že jim nechala zazdít vchodové dveře. Tím se skutečně procento neplatičů velmi výrazně snížilo.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Kromě regionálních otázek pak v průběhu tiskové konference řekl svůj názor již jen k předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi, který na víkendovém sněmu posílil díky změně stanov svou pozici. „Je-li předsedou hnutí silná osobnost, chápu, že chce mít silnou pozici. Záleží pak na reálném výsledku, bude-li úspěšný, bude tento krok oceněn, nebude-li úspěšný, bude kritizován,“ uzavřel Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…