Herci požadují odvolání Hanákové. Petici přečetli u Národního divadla

09.09.2012 20:32

Petice s názvem Národ sobě! odmítá odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého. Stejně tak kritizuje působení ministryně kultury Aleny Hanákové a žádá její odstoupení. Petici přečetl herec Ondřej Pavelka.

Herci požadují odvolání Hanákové. Petici přečetli u Národního divadla
Foto: top09.cz
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková
reklama

Petice Národ sobě! kritizuje odvolání Ondřeje Černého a dosazení Martina Sankota na jeho místo. Ten je ekonomickým náměstkem na ministerstvu kultury. Z čela resortu chtějí protestující odvolat ministryni Alenu Hanákovou.

Petici přečetl v neděli před Národním divadlem herec Ondřej Pavelka. Dále jsou pod ní podepsáni i šéfové uměleckých souborů a herci Jan Kačer, Petr Čtvrtníček nebo David Prachař. S obsahem petice vedení divadla seznámilo otevřeným dopisem i premiéra Petra Nečase.

"Není možné, aby byl někdo odvolán z hodiny na hodinu a bez udání důvodu," uvedla další ze signatářek, herečka Petra Špalková. Černý byl přitom odvolán zcela nečekaně. Podle autorů petice to je „jen jedním z kamínků v mozaice současné morální krize společnosti a především její politické reprezentace“.

Další, kdo se postavil proti odvolání Černého, jsou režisérka Lucie Bělohradská, dramatička Daniela Fischerová a scenáristka Jana Knitlová. „Protestujeme vůči faktu, že vedením tak složitého a náročného systému je pověřen člověk bez zkušenosti s divadelní sférou. Jednání ministerstva kultury se nám jeví neodborné, urážlivé a pro atmosféru společnosti ničivé," píší ve svém prohlášení.

Ministryně Hanáková se hodlá sejít s vedením divadle v úterý odpoledne.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

20:10 Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookov…