Herci ze slavného seriálu se postavili za uprchlíky. A možná toho budou litovat, protože...

17.03.2016 12:32

Když herci z populárního fantasy seriálu Hra o trůny z produkce americké HBO natáčeli video, v němž prosí diváky o solidaritu s uprchlíky, asi netušili, jaký poprask tím způsobí. Mnozí HBO vzkazují, že seriál přestanou díky kampani sledovat. Negativní až vulgární reakce zaplnily i české facebookové stránky pořadu. HBO již vydala prohlášení, ve kterém nespokojeným divákům vzkazuje, že ze svého postoje ustoupit nehodlá.

Herci ze slavného seriálu se postavili za uprchlíky. A možná toho budou litovat, protože...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Anketa

Podporujete Andreje Babiše?

60%
40%
hlasovalo: 31159 lidí

HBO a tvůrci populárního fantasy seriálu Hra o trůny se spojili s neziskovou organizací International Rescue Committee (IRC), která pomáhá uprchlíkům napříč blízkovýchodním regionem. Ve videu, které ke kampani zaměřené mimo jiné na pomoc syrským uprchlíkům, vzniklo, herci prosí diváky o solidaritu s uprchlíky a vyzývají je k finančnímu daru.

Video sklidilo mnoho pozitivních ohlasů, vyvolalo však také takovou vlnu negace, že k němu (televize) HBO byla nucena zareagovat prohlášením. Řada kritických příspěvků se objevila i na české stránce pořadu. Mnozí v reakci deklarovali, že přestanou sledovat seriál, jiní sáhli dokonce k vulgaritám.

„Vyborne tak timto jsem s timhle serialem nadobro skoncil. Vikingove jsou stejne kazdou sezonou lepsi. Podporou islamizace se muzou zaradit do rady vedle ostatnich neomarxistickych slunickarskych tupcu,“ zveřejnil jeden z uživatelů Facebooku. „Tak to dete do hajzlu, tahat sem kozomrdy bez spetky respektu k naším hodnotám a kultuře. Prasata co u nas jen rabujou a znasilnujou, to ma být ta vaše dobrá věc??? Každej kdo jim tak chce pomahat by ale pak nemel řvát až mu budou řezat hlavu, blbci,“ přidal se další.

Svérázným způsobem zareagovala na debatu jedna z uživatelek sociální sítě: „Komentování na FB by mělo být povoleno jen lidem, co nemají IQ párátka a slovník prasete...“ napsala.

Pomáhali i Evropanům

Vyhrocené reakce donutily zareagovat samotnou HBO, která v prohlášení uvádí, že „nám nepřísluší hodnotit a soudit strany, zájmy a frakce syrského konfliktu. Můžeme ale pomoci výběrem prostředků na pomoc uprchlíkům“. HBO v této souvislosti podotýká, že se spojila s organizací, která vznikla už ve třicátých letech minulého století na návrh Alberta Einsteina za účelem pomoci obyvatelům válkou rozdělené Evropy.

Těm, kteří deklarují, že právě díky této kampani přestanou sledovat seriál Hry o trůny, HBO vzkazuje, že jejich rozhodnutí respektuje. „Jelikož věříme, že se ve filmech a seriálech opravdu vyznáme, tak bychom jim rádi doporučili některý z nabídky našich dokumentárních snímků na HBO GO. Ať už je to Náměstí Tahrír: Srdce egyptské revoluce, seriál VICE – svět pod lupou nebo Charlie Hebdo: Tři dny teroru,“ konstatuje na závěr.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…