Herman z rádia zaútočil na Čínu. Kvůli jedné zvláštní věci

14.03.2017 17:36

K výstavě Muchovy Slovanské epopeje v Japonsku se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vyjádřil ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Nebylo to však jediné téma, které přišlo na přetřes.

Herman z rádia zaútočil na Čínu. Kvůli jedné zvláštní věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Musím říci, že i pro mě to byl opravdu zážitek, protože i při vernisáži tam bylo asi 1 500 účastníků. Pokračuje to tak i nadále. Zájem zřejmě překvapil i japonské organizátory,“ řekl Herman k úspěšné výstavě Slovanské epopeje s tím, že dílo by si podobné prostory zasloužilo i v Praze. 

„Je nutné, aby naše hlavní město mělo odpovídající galerii. Je třeba k tomuto cíli dojít,“ podotkl. Rozhodně se nebrání ani prodloužení výstavy v Japonsku. Zápůjčku do Číny však v tuto chvíli vylučuje. „Jak jsem informován od našich expertů, Čína není schopná zajistit odpovídající péči. Nemůžeme si to dovolit,“ sdělil následně šéf resortu kultury. 

Snahu o vrácení pláten do Moravského Krumlova vnímá. „Alfons Mucha tato plátna projektoval pro Prahu. Rozumím ale také zájmu Moravského Krumlova, aby se plátna vrátila tam,“ zmínil k diskusi Herman. „Vzhledem k tomu, že se plánuje rekonstrukce Veletržního paláce, tak by se plátna mohla instalovat i na mnoha jiných místech v ČR. Ale to není zcela jasné,“ řekl k případnému jinému umístění epopeje Herman. 

Závěrem se pak Herman velmi krátce vyjádřil k jednání mezi KDU-ČSL a Starosty a nezávislými o případné koalici do sněmovních voleb. „Jednání probíhají. Celostátní konference dala mandát vedení k tomu, aby probíhala. A podle průběhu a stavu uvidíme, jakým způsobem bude celá spolupráce probíhat,“ uvedl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo

20:00 Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo

Na vzpomínkové akci k uctění obětí nacistické perzekuce na Národním hřbitově v Terezíně promluvil i …