Hillary Clintonová měla opět problémy na schodech. Dopadlo to jen tak tak

13.03.2018 12:48

Někdejší ministryně zahraničí Spojených států a později také neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se opět stala terčem spekulací, které panují nad jejím zdravotním stavem. Naposledy hned dvakrát upadla na schodech při své návštěvě Indie.

Hillary Clintonová měla opět problémy na schodech. Dopadlo to jen tak tak
Foto: archív autora
Popisek: Clintonová

Clintonová sice již nezastává žádné veřejné funkce, ale její aktivity jsou médii po celém světě i nadále bedlivě sledovány. Aktuálně se zabývá demokratická politička propagací své knihy „What Happened“, ve které vysvětluje důvody své porážky v prezidentských volbách s Donaldem Trumpem. Jak uvádí Daily Mail, Clintonová mimo jiné ze svého neúspěchu obviňuje voliče, kteří „neuznávají práva černošského obyvatelstva a právo žen na zaměstnání“.

Její další cesta za účelem propagace knihy vedla v těchto dnech až do Indie, kde se vedle této aktivity účastnila i prohlídky památek. A právě jeden z takových výletů ji nakonec „dostal“ na titulní stránky zahraničních médií. Clintonová se stala terčem nevyžádané pozornosti, protože ji kamery zachytily při dvojnásobném pádu, když scházela schodiště v paláci Jahaj Maha. „Po druhém pádu si sundala sandále a sešla dolů raději bosky.“

Celý text v angličtině je ZDE.

Není to zdaleka poprvé, kdy na sebe Clintonová upozornila tímto způsobem. Jak britský deník připomíná, v říjnu přijela do Londýna na návštěvu ve speciálně upravených botách kvůli zranění své paty. Novinářům však vysvětlila, že ke zranění došlo, když „běžela ze schodů se šálkem kávy v ruce“. K podobným eskapádám došlo i v průběhu prezidentské volby, v důsledku čehož se začalo více spekulovat o jejím zdravotním stavu.

V rámci prezidentské kampaně měla již v říjnu 2016 problémy při scházení schodů na shromáždění v Severní Karolíně. Ještě o půl roku dříve ztratila rovnováhu při odchodu z návštěvy ústavu, kde se léčí drogově závislí a delikventi. K nejvíce sledované události, která opět rozvířila diskuze o zdravotním stavu Clintonové, však došlo 11. září 2016, kdy byla prezidentská kandidátka zachycena, jak se poblíž památníků obětem teroristického útoku zhroutila do rukou své ochranky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

14:58 Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSS…