Hladovku proti radní z KSČM podpoří i další lidé

14.12.2012 18:41

K pondělní hladovce studentů, kteří protestují proti jihočeské krajské koalici ČSSD s KSČM, se zřejmě připojí řada dalších lidí. Chtějí tak rovněž vyjádřit nesouhlas s návratem komunistů k moci, řekl dnes ČTK zástupce studentů Šimon Heller. On a jeho vrstevníci už delší dobu protestují proti tomu, že se krajskou radní pro školství stala zástupkyně KSČM a že se sociální demokraté domluvili na spolupráce právě s komunisty.

Hladovku proti radní z KSČM podpoří i další lidé
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola
reklama

"Dostával jsem během dnešního dne maily od lidí, kteří se v pondělí připojí k hladovce. Vysvětlovali to třeba tím, že nás podporují, protože za minulého režimu jejich rodiče zažili diskriminaci od zástupců komunistické strany," řekl Heller. Hladovka začne v pondělí v 18:00 a bude trvat 24 hodin. Skončí v úterý 18. prosince ve chvíli, kdy bude v Českých Budějovicích vrcholit protestní shromáždění proti spolupráci sociálních demokratů s KSČM.

Hejtman Jiří Zimola (ČSSD) na současné koalici trvá, ve čtvrtek hladovku označil za krajní nástroj a studenty obvinil z účelového vyhrocování situace. Hladovky by se podle Hellera mělo účastnit 16 studentů.

Studenti současný stav ve vedení kraje označují za podvod na voliče. Podle nich sociální demokraté porušili takzvané bohumínské usnesení z roku 1995, které zakazuje spolupráci ČSSD s jakýmikoliv extremistickými stranami, také s KSČM.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…