Hlasy z ČSSD: Poche odešel „s brekem“

22.11.2018 13:37

Sociální demokracie ve vládě zůstane, její předseda Hamáček usmířil hned několik táborů uvnitř partaje a Miroslav Poche odešel s pomyslným pláčem. Tak hodnotí stav věcí sociální demokrat, s nímž ParlamentníListy.cz posledních několik dnů čile komunikují. Jeho slova nemíří pouze na vlastní stranu, zabývají se také postoji tria Okamura, Fiala a konečně Miroslav Kalousek.

Hlasy z ČSSD: Poche odešel „s brekem“
Foto: repro youtube
Popisek: Údajně vlivný sociální demokrat Poche

„Politická krize ČSSD sjednotila tak, jak nikdo ještě před pár dny nedoufal. Platforma najednou stojí za Hamáčkem a rebelové z regionů v podstatě nejsou slyšet a na předsednictvu odchod z vlády neprosadili, nepodařilo se jim dokonce ani širší vedení strany štípnout,“ uvedl náš zdroj.

„Je to tak, že Poche nečekaně prohrál a zůstaly mu oči pro pláč, ale to je demokracie, to je politika,“ glosoval stav další člen ČSSD. Ačkoli si ani jeden nepřál být jmenován, naše redakce identitu obou zná.

A co dalšího jsme se dozvěděli? „Předseda Hamáček a naši ministři dokázali přesvědčit, že účast ve vládě má smysl: Jana Maláčová dokáže zastínit mnohé ministry z ANO a za pár spíš týdnů než měsíců se jí podařilo prosadit zrušení karenční doby, zvýšení minimální mzdy a na vládě se dokáže s Babišem klidně pohádat,“ hodnotí současný stav věcí muž, který se na nich přímo podílí.

Anketa

Hlasovali byste pro pád současné vlády Andreje Babiše?

10%
90%
hlasovalo: 27795 lidí
„Pokud prezident Miloš Zeman trvá na Babišovi jako jediném možném premiérovi, je nesmysl hrát pro voliče divadlo a pokoušet se vládu svrhnout a uvolnit místo pravici nebo Okamurovi. Jsme totiž pořád ve fázi hospodářského růstu a musíme toho využít, aby z toho něco měli i obyčejní lidé. Vy myslíte, že Okamura nebo Kalousek budou zvyšovat důchody nebo se starat o matky samoživitelky? Kalousek a Fiala to mají jednoduché, jen kritizují, ale plán, jak se zbavit Babiše, nemají. Novináři jim na to skáčou, protože nabízejí srozumitelný příběh a konflikt, ale věřím, že normální lidé používají selský rozum a nepřejí si vleklou politickou krizi, kdy se opět politici budou věnovat sami sobě, místo, aby se starali o problémy občanů,“ dodává také.

Připomeňme, že předsednictvo ČSSD konstatovalo, že soukromé kauzy premiéra Andreje Babiše zatěžují vládu České republiky a za nejlepší řešení současné situace považuje pokračování koaliční vlády s jinou osobou v čele vlády, kterou navrhne vítěz voleb.

Během hlasování o možném konci vlády Andreje Babiše sociální demokracie opustí jednací sál.

Právě socdem se ukázala jako strana, která bude mít na pokračování Babišova kabinetu zásadní vliv. Proti tomu se ve straně nejprve stavělo několik poslanců a členů grémia. Ti nakonec s výše uvedeným postupem jednomyslně souhlasili.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

19:13 Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdy

Zemanův nakonec neúspěšný soupeř v boji o Hrad, akademik Jiří Drahoš, který na důchod zakotvil v Sen…