Hlasy z ODS: Než zvyšovat daně, tak radši opustit vládu

19.03.2012 17:11 | Zprávy

V ODS se začíná šířit odpor k neustálému zvyšování daní. Oblastní rada ODS v Jihlavě se postavila proti jejich zvýšení.

Hlasy z ODS: Než zvyšovat daně, tak radši opustit vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

„Vyzýváme našeho premiéra i všechny další členy vlády za ODS, aby již nepřipustili další zvyšování daňové zátěže občanů, podnikatelů a živnostníků. Aby se pokusili v následujících dvou letech výrazně snížit míru byrokracie i státního dirigismu v naší zemi a aby se zasadili o vznik skutečně spravedlivého právního prostředí, v němž občan není jen bezbrannou obětí libovolného výkladu zákona ze strany úředníka, soudce či exekutora. Vyzýváme vedení ODS a členy české vlády za naši stranu, aby důsledně uplatňovali ideje programu ODS v koaliční vládě, jíž je ODS vůdčí silou,“ píše se v usnesení.

„Toto usnesení budu hájit dnes na výkonné radě. Jestli se chceme chovat jako socialisti, trestat úspěšné, zavádět milionářské daně a obecně zvedat daňovou zátěž, tak bychom ve vládě neměli být raději vůbec. Je to pošlapání veškerých principů, které jsme kdy hájili. A jestli budeme stále zvyšovat daně, naši skalní voliči nám to spočítají a opustí ODS,“ zlobil se člen Výkonné rady ODS z regionu Vysočina Jan Tesař.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Proč fandíte Orbánovi?

Mě přijde, že mu demokracie nic moc neříká a dost si ji vykládá po svém. Ani si nemyslím, že je dobrý spojenec, pokud teda nepočítám jeho spojenectví s Putinem. Mimochodem to se vám zamlouvá? A jaký je vůbec váš názor na Putina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravec po konci v ČT vystrčil růžky. A začal se hádat

8:40 Moravec po konci v ČT vystrčil růžky. A začal se hádat

Bývalý moderátor ČT Václav Moravec prošel proměnou. Jako zaměstnanec veřejnoprávní televize se držel…