Hlavní volební souboj bude v Ústí. Proti Bartošovi se postaví Babiš osobně

07.05.2021 8:30

Blížící se podzimní volby do Poslanecké sněmovny slibují zajímavé souboje. Jeden takový se dá očekávat v Ústeckém kraji, kde se proti sobě zřejmě postaví Pirát Ivan Bartoš a předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Oba v posledních volbách kandidovali ve Středočeském kraji, informuje Echo24.cz.

Hlavní volební souboj bude v Ústí. Proti Bartošovi se postaví Babiš osobně
Foto: Repro FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii

Souboj bude o to napínavější, že letošní předvolební průzkumy ukazují, že Piráti mají velké šance ukončit vládu hnutí ANO.

Ivan Bartoš nebude kandidovat znovu ve středních Čechách kvůli předsedovi hnutí STAN Vítu Rakušanovi, se kterým tvoří Piráti koalici. Ten v minulosti v tomto kraji také kandidoval a v současné koalici nechtějí Piráti a STAN dávat nejvýraznější osobnosti na jednu kandidátku.

Původní zdroj ZDE

Bartoš si tak na konci loňského roku vybral Ústecký kraj, kde mělo v posledních volbách v roce 2017 silnou pozici hnutí ANO. Jako hlavní důvod uvádí, že právě v Ústeckém kraji je řada sociálních problémů, které občany trápí. „Právě zde se zrcadlí problémy celé republiky, jako jsou vysoké počty exekucí, sociální problémy, devastace krajiny či třeba korupce,“ řekl Bartoš s tím, že právě tyto problémy obě strany řeší i na celostátní úrovni.

Proti Bartošovi se zde podle informace serveru má postavit za hnutí ANO premiér Andrej Babiš. Jedním z důvodů je silná pozice hnutí ANO v tomto kraji. Při volbách v roce 2017 přišlo k volbám 52,38 procenta voličů a drtivě zde vyhrálo právě hnutí ANO s 37,55 procenta. Na druhém místě skončilo SPD s 12,59 procenta hlasů. Piráti zde skončili pátí s 8,24 procenta hlasů.

Zatím však není Babišovo jméno oficiálně schváleno, uzavření kandidátky je až na konci května.

I poté ale lze do kandidátek rozhodnutím vedení zasahovat a dělat změny, dokud nebudou oficiálně zaregistrovány na Ministerstvu vnitra. Zde je konečný termín pro odevzdání listin až třetího srpna. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…