Hlavním termínem pro jednání vlády bude pondělí odpoledne

07.12.2018 16:02

Základní termín pro zasedání vlády by měl podle informací ČTK z Úřadu vlády být od příštího roku v pondělí od 14:00. Vláda se od nástupu premiéra Andreje Babiše (ANO) před rokem schází většinou ve středu, často časně ráno. Kabinet i v novém roce počítá s operativními posuny jednání, pokud bude hlavní termín kolidovat s jinou akcí.

Hlavním termínem pro jednání vlády bude pondělí odpoledne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vládní zasedací místnost

V minulém volebním období se jednání vlády konala především ve středu. Pokud zasedání kabinetu kolidovalo s jednáním Poslanecké sněmovny, Senátu, případně výborů komor Parlamentu, zasedli ministři už v pondělí. Kabinet pod Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) schvaloval termíny jednání na pololetí dopředu.

Babišova vláda určuje termíny operativněji a reaguje přitom na aktuální program premiéra a ministrů. Zasedání koalice ANO a ČSSD jsou obvykle kratší, takže někdy ve středu stihnou ministři jednání ve Strakově akademii ještě předtím, než zamíří na 9:00 do Sněmovny. Jednání začínají často v 6:00.

Poté, co menšinový kabinet ANO nahradila koalice s ČSSD, jednání se mírně posunula, protože se ještě před nimi setkává Babiš s některými ministry za ANO.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…