Hlavními viníky srpnové okupace jsou Rusové, tvrdí publicista

21.8.2014 9:34 odp.

Publicista Jan Ziegler na svém blogu polemizuje s názorem, že za 21. srpen 1968 Rusové nemohou. Argumentuje tím, že Sovětský svaz vznikl expanzí Ruska na Ukrajinu, do Běloruska, na Kavkaz, do Střední Asie a do Pobaltí a Rusové k sobě tato území, která po pádu carského režimu vyhlásila nezávislost na Moskvě, opět násilím připojili.

Hlavními viníky srpnové okupace jsou Rusové, tvrdí publicista
Foto: Ústav pro soudobé dějiny
Popisek: Intervence vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu1968

„Stalin a Brežněv byli stoupenci velkoruského šovinismu kříženého s komunismem,“ uvádí Ziegler. Zmíněné datum považuje za jedno z nejčernějších v našich dějinách. Za problém považuje fakt, že ruský prezident Putin se České a Slovenské republice za okupaci v roce 1968 nikdy neomluvil.

Podle Zieglera je totiž velkou lží tvrdit, že za 21. srpen 1968 Rusové nemohou. Dokonce se setkal s názory, že nás prý okupoval Kyjev a ne Moskva, protože tehdejší komunistický šéf Leonid Brežněv byl prý Ukrajinec. S tím Ziegler nesouhlasí, protože Brežněv byl tím typem Ukrajince, který nyní válčí na východě země proti kyjevské vládě, tedy Rusem. „Podle této logiky by za hrůzy II. světové války zodpovídali hlavně Rakušané, protože Hitler se narodil v rakouském Braunau,“ vysvětluje s tím, že není důležité, kde se kdo narodí, ale jak jedná.

Za škody způsobené okupací zodpovídá Ruská federace

Sovětský svaz byl prý dějištěm brutální rusifikace neruských území, což má dokládat situace v Pobaltí, kde absolventi tamních univerzit museli vypracovávat diplomatické práce v ruštině. A i v politbyru, což bylo vedení komunistické strany Sovětského svazu, vždy převažovali Rusové. „A ve vedení bolševických partají jednotlivých svazových republik byli sice formálně domácí, ale skutečně vládly `dvojky`, což byli opět Rusové,“ vysvětluje bloger, proč dochází k závěru, že SSSR ve skutečnosti tvořilo Rusko a čtrnáct přidružených násilím ovládaných území. „A Rusové, kteří donutili k intervenci ostatní, jsou hlavními viníky neblahé srpnové okupace,“ dovozuje s tím, že za obrovské miliardové škody, které nám tato akce způsobila, a které nikdy nebyly zaplaceny, zodpovídá Ruská federace jako nástupnický stát po SSSR.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…