Hněv na Merkelovou a ošklivý vzkaz. Demonstrace. Studentka zabitá muslimským uprchlíkem rozproudila Německo

6. 12. 2016 10:54

Média se nepřestávají zabývat kauzou znásilněné a zavražděné dcery vysokého představitele Evropské unie Marie Ladenbergerové. Z její smrti je nyní nepřímo obviňována i kancléřka Angela Merkelová.

Hněv na Merkelovou a ošklivý vzkaz. Demonstrace. Studentka zabitá muslimským uprchlíkem rozproudila Německo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti imigrantům, proti kvótám a za vystoupení z EU na Václavském náměstí

„K této a mnoha dalším obětem nemuselo vůbec dojít, kdyby byla naše země lépe připravena na nebezpečí, která jsou spojena s masivní imigrací,“ uvedl například šéf německých policejních odborů Rainer Wendt pro deník Bild. Rozhořčení vyjádřil také vysoký představitel AfD Jörg Meuthen. „Jsme touto tragickou událostí šokováni. Naše varování před nekontrolovaným příchodem stovek tisíců mladých mužů z islámské kultury přitom bylo označováno za populismus.“

Jak konstatuje britský deník Daily Mail, sociální sítě jsou po zveřejnění podrobností k případu zavražděné studentky doslova zaplaveny nenávistnými komentáři na adresu uprchlíků. „Rostoucí příliv hněvu veřejnosti tak opět ztěžují situaci Angele Merkelové, která nedávno oznámila svůj úmysl kandidovat počtvrté na úřad kancléřky. V současné době v zemi pobývá několik set muslimských uprchlíků, kteří jsou dle bezpečnostních služeb napojeni na ISIS.“

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Daily Mail dále zmiňuje, že znásilněná a zavražděná studentka paradoxně pracovala na částečný úvazek v azylovém centru. Nicméně policie zatím nemá důkazy o tom, že by se spolu znali. „V neděli se konala spontánní demonstrace příznivců AfD, proti kterým se postavilo asi tři sta odpůrců. Policie musela oba dva tábory držet od sebe,“ referuje britský deník s tím, že musela být po výhrůžkách příznivců krajní pravice deaktivována facebooková stránka „Pomoc uprchlíkům Freiburg“.

„To je přesně to, čeho se liberálové a podporovatelé přijímání uprchlíků z Freiburgu obávali,“ konstatoval místní deník. Berliner Zeitung zase ve svém komentáři konstatuje, že „neonacisté“ si mnou nad trudným osudem Marie ruce. „Mohou jej zneužít pro svoji propagandu, která hlásá, že všichni uprchlíci jsou potenciální zločinci a teroristé. Co přijde dál? Je to nechutná a bezcharakterní reakce,“ zlobí se politicky korektní deník.

Ministr vnitra spolkové země Bádensko-Württembersko Thomas Strobl (CDU) si nicméně pochvaluje práci policie. „Obviněný se nyní bude bez ohledu na svou státní příslušnost i na to, jak dlouho žije v Německu, zodpovídat u soudu ze spáchaného činu.“ Vyšetřování policie však ještě není u konce a momentálně se řeší, jestli nemá sedmnáctiletý afghánský uprchlík na svědomí také smrt sedmadvacetileté Carolin G., která byla znásilněna a zavražděna poblíž Freiburgu v listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jsou peníze občanů, proboha! Xaver se zděsil, šlo o ČT. Je tu snaha zkoumat platy. A co Dvořák?

18:42 To jsou peníze občanů, proboha! Xaver se zděsil, šlo o ČT. Je tu snaha zkoumat platy. A co Dvořák?

Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) má za to, že většině lidí v České republice nevyhovuje zpravodajst…