Hnůj? Miliardy pryč! Fiala trestá zemědělce za protest. Ti jsou ve varu. Mezitím rána z tunelu

07.03.2024 18:26 | Monitoring

V Letenském tunelu v Praze se srazil traktor s osobním automobilem. Nehoda se obešla bez zranění. Traktory dovezli do hlavního města zemědělci, kteří tak chtěli vyjádřit nespokojenost s některými kroky kabinetu Petra Fialy. Premiér v reakci na hnůj před Strakovou akademií zemědělcům pohrozil, že jim odebere slíbené peníze z rozpočtu na příští rok.

Hnůj? Miliardy pryč! Fiala trestá zemědělce za protest. Ti jsou ve varu. Mezitím rána z tunelu
Foto: Repro X
Popisek: Nehoda traktoru a osobního automobilu v Letenském tunelu

Čeští zemědělci už potřetí přijeli na svých traktorech protestovat do hlavního města. Akci svolali zástupci Agrární komory ČR a Zemědělského svazu ČR, podpořili ji ale také zástupci dalších zemědělských organizací.

Tentokrát dorazili pod okna vlády Petra Fialy (ODS) a vyklopili mu tam hromadu hnoje. K tomu přidali i balíky slámy. Policie hned ráno ohlásila, že hromady hnoje ztížily dopravu v okolí. Řidič, který hromadu hnoje před Strakovu akademii vyklopil, byl dokonce zadržen.

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) to bere od zemědělců jako porušení slibu. „Právo kohokoliv na protest respektuji a jsem připravený vyrazit férově diskutovat mezi zemědělce. Poctivý přístup očekávám i od pořadatelů, kteří slíbili nezablokovat dopravu v Praze včetně MHD. Hnůj vysypaný na tramvajové koleje za takový přístup zrovna nepovažuji,“ reagoval Výborný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Doprava

Vy se věčně oháníte tím, jak je v Praze skvěle řešeno MHD. Uvědomujete si, že doprava v Praze není jen MHD? Co jste udělal proti kolonám nebo třeba pro lepší dostupnost parkování? Navíc i to MHD má trhliny – třeba stavba metra D.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fiala začíná mít pěnu u huby, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 07.03.2024 19:10:05
a zkouší si hrát na tvrďase. Neví kudy kam. Na české lidi a jejich zájmy kašlal, financoval z našich daní kdejakou sviňárnu a dnes není schopen splnit vůbec nic. A protože je zbabělec, tak není ani schopen přiznat, že tuhle republiku dostala jeho kamarila špatnými rozhodnutími cugrunt. On hraje hrdinu proto, že opravdu v kase není asi VŮBEC NIC! A bojí se to občanům říct! Nám nemusí kvákavým hlasem vyhrožovat, o jeho " mužném hrdinství" víme svoje, když mu Verhofstadt v Bruselu málem nafackoval. Tak ať nedělá kino, nevyhrožuje a vyvalí, kde jsou prachy, které mu lidé svěřili ve svých daních s předpokladem, že je použije jeho vláda ve prospěch občanů této země. Rozpočet se totiž neurčuje podle toho, jak je kdejaký .... nazlobený, ale podle potřeb této země, Fialo!

|  19 |  0

Další články z rubriky

Zbytečná Letná? Začala urputná snaha dostat lidi na akci

10:05 Zbytečná Letná? Začala urputná snaha dostat lidi na akci

Protest Milionu chvilek proti vládě Andreje Babiše se kvapem blíží. Ale otázka je, kolik se na Letné…