Hnusný pátek Roberta Šlachty: Půjde na pracák, a teď ještě tohle...

17.06.2016 11:25

Poté, co dnes soud podruhé zprostil viny Janu Nečasovou v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, objevily se komentáře na tehdejší zásah na Úřadě vlády. Soud totiž osvobodil i obžalované zpravodajce Milana Kovandu, Ondreje Páleníka a Jana Pohůnka.

Hnusný pátek Roberta Šlachty: Půjde na pracák, a teď ještě tohle...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana a Petr Nečasovi s advokátem Eduardem Brunou
reklama

Anketa

Volili byste Roberta Šlachtu do politické funkce?

46%
54%
hlasovalo: 10800 lidí

„Takže nerespektujeme verdikt soudu? Teď už je snad všem jasný, že takhle smýšlející člověk nemá v policii co dělat...,“ okomentoval šéfreportér Eura Jan Hrbáček slova odcházejícího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, který tehdy razii na Úřadu vlády provedl, Roberta Šlachty. Ten totiž pro server Aktuálně.cz uvedl: „Nemohu tomu uvěřit, po rozhodnutí městského soudu a dalších důkazech. Jsem zvědav, jak to soud odůvodní.“

Touto svojí reakcí se podle Hrbáčka respektovaný detektiv obnažil až na kost. „Viděnto totiž tímto jeho prizmatem, měl by být nejspíš zaveden všelidový tribunál a Vězeňská služba by měla pořádně namazat panty propadla na Pankráci. Žijeme v jiné době pane plukovníku, probuďte se konečně," dodal Hrbáček.

íce na: http://www.euro.cz/blogy/komentar-svoboda-pro-necasovou-a-az-na-kost-obnazeny-slachta-1294564#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Více na: http://www.euro.cz/blogy/komentar-svoboda-pro-necasovou-a-az-na-kost-obnazeny-slachta-1294564#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Více na: http://www.euro.cz/blogy/komentar-svoboda-pro-necasovou-a-az-na-kost-obnazeny-slachta-1294564#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Komentář Jana Hrbáčka ZDE.

„Robert Šlachta a Ivo Ištvan shodili Nečasovu vládu, ale především shodili práci kvalitních detektivů a žalobců. Ze sabotáže a rozbujelé korupční chobotnice, stovek miliónů a cihel zlata, kterými nás duo Šlachta – Ištvan dlouhou dobu masírovali, uzrál pouze smrdutý prd. Alespoň dle prvoinstančního rozhodnutí soudkyně Heleny Králové," uzavírá Hrbáček s tím, že Helena Králová je dle jeho názoru statečným arbitrem, který nepodlehl většinové atmosféře. 

„Pan Ištvan by měl okamžitě rezignovat! Z mafiánských chobotnic, zabaveného zlata a milionů jsou... nezdaněné kabelky?“ otázal se rozzlobeně Petr Gazdík po dnešním rozsudku.

Pro Šlachtu, který odchází z důvodu reorganizace policie a sloučení jeho útvaru s útvarem pro odhalování finanční kriminality, je to tak zcela jistě smutná tečka jeho kariéry. Jak již uvedl pro dnešní Právo, ještě před rozsudkem nad Nečasovou, odchází rozčarovaný a naštvaný. Za svých 25 odsloužených let u policie bude měsíčně pobírat výsluhu ve výši 30 tisíc, odnese si také odchodné kolem půl milionu.

„Fakt teď vůbec nevím, budím se... Myslel jsem si, že budu policista, a teď vůbec nevím, co budu dělat dál. Od 1. července najednou skončím, půjdu na pracák a pak uvidím,“ nechal se slyšet Šlachta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vidlák Hřib? Primátor skoro chytil facku. „Hovado, dob*tek“. Šikana a hulvátství? Přesná výpověď z radnice

8:45 Vidlák Hřib? Primátor skoro chytil facku. „Hovado, dob*tek“. Šikana a hulvátství? Přesná výpověď z radnice

Zastupitelka hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS) se znovu pustila do křížku s pirátským pr…