Horník: Chobotnice na ROP Severozápad je větší, než si připouštíme

03.07.2012 22:50

V kauze ROP Severozápad přibyli další čtyři obvinění, jež měli zneužít pravomoci úřední osoby a poškodit tak finanční zájmy evropského společenství. Zatímco dlouhodobý kritik senátor Jan Horník (TOP09) vidí v rozdělování dotací v regionu rozvětvenou chobotnici, ředitel úřadu ROP Severozápad Pavel Markvart (ODS) by za nově obviněné dal ruku do ohně.

Horník: Chobotnice na ROP Severozápad je větší, než si připouštíme
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor za Karlovy Vary Jan Horník

„Je to mé přesvědčení. Oba dobře znám a jsou to čestní lidé,“ prohlásil ředitel úřadu Pavel Markvart své stanovisko k dalším obviněným v pořadu ČT Události, komentáře. Jejich trestní činnost údajně nepřichází v úvahu. „V tuto chvíli bych za ně dal ruku do ohně,“ dodal.

Hodnocení projektů je podle něj totiž čtyř stupňové. Hodnotí ho navíc komise odborníků, až nakonec o něm rozhodují politici. Podle šéfa ROP Severozápad výbor regionální rady nikdy nerozhodl jinak, než odbornými hodnotiteli. To by podle Markvarta muselo být ovlivňování expertů, „což nevím, jak by bylo možné,“ prohlásil.

Naopak dlouholetý kritik Jan Horník, jenž rozdělování dotací v regionu Severozápad dlouhodobě kritizuje, říká, že dotace prostě čisté nejsou. „Myslím, že chobotnice na úřadu ROP Severozápad je rozvětvena více, než si všichni připouštíme,“ prohlásil Horník s tím, že největší pochybení vidí u politiků.

Nejvíce pak u politiků sociální demokracie. Občanští demokraté nemají již tři roky v kraji zastoupení. Dále v pořadu Horník prozradil, že se nyní musí chovat obezřetněji a více se vyhýbat tisku. Důvodem je to, že již za své názory má na sobě žalobu pro pomluvu. Navíc údajně v úterý dostal osobní výhružku od druha Jany Vaňhové (ČSSD), Romana Housky (ČSSD).

Markvart na konci pořadu přiznal, že bude nutné učinit kroky, aby byl jeho úřad vnímán lépe. První krok směřoval přímo v pořadu Události, komentáře na komentujícího senátora Jana Horníka. Tomu bylo nabídnuto, aby přišel na úřad ROP Severozápad a sám si mohl prohlédnout dokumentaci k projektům. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svrhnout Zemana? Ne. Ještě hůř! Primátor Prahy Hřib řekl, co by rád provedl prezidentovi, ale...

10:34 Svrhnout Zemana? Ne. Ještě hůř! Primátor Prahy Hřib řekl, co by rád provedl prezidentovi, ale...

V den, kdy Senát projednává z iniciativy Václava Lásky ústavní žalobu na prezidenta republiky, čelí …