Hospodářské noviny přejí k Prvnímu máji: Levičákům nesmíte nechat strčit ani prstíček

1. 5. 2016 19:19

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk v textu upozorňuje na jednu okolnost, na kterou se dnes občas zapomíná. Říká se, že společnost hnědne, a podle Honzejka na tom něco je. Jenže tato skutečnost vhání mnohé lidi pod křídla levicových radikálů a tady je třeba říci, že levicoví radikálové – jako třeba komunisté – jsou stejně nebezpeční jako nacisté.

Hospodářské noviny přejí k Prvnímu máji: Levičákům nesmíte nechat strčit ani prstíček
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Lenin je v Rusku všude

„Komunismus je stejné zlo jako nacismus, ať si kdokoli říká, co chce. Spojovat se proti ďáblu s partou čertíků není dvakrát moudré. Ultralevice s oblibou tvrdí, že každý, kdo srovnává komunismus s nacismem, chce jen delegitimizovat boj za lepší podmínky pracujících lidí. Je to naprostý nesmysl. Sociální demokracie podmínky lidí zlepšovat chce a komunistickou třídní rétoriku k tomu nepotřebuje. Kdo je sociálně citlivý, nemusí být ještě bolševik,“ připomíná Honzejk hned na úvod.

Nelze pochybovat o tom, že mezi komunisty jsou slušní idealisté, kteří chtěli a chtějí udělat svět lepší. Možná nevěděli nic o gulazích či uranových dolech. Jenže stejní idealisté, kteří nevěděli nic o koncentrácích a kouřících komínech. V obou případech ukázala, že převedení idealistických myšlenek do praxe provázelo prolévání krve, mučení lidí a podřadné postavení celých skupin obyvatelstva.

Celý komentář najdete zde.

Jedna omluva pro utralevičáky prý možná přece jen existuje – totiž že ze svých názorů vyrostou. Ultrapravičáci se naopak s věkem často utužují ve svých názorových pozicích. Tato epidemie bohužel podle Honzejka postihuje stále větší množství našich spoluobčanů. Jak ultralevičáky, tak ultrapravičáky je podle autora třeba přesvědčovat o tom, že přes všechny své nedostatky je nesrovnatelně lepším politickým modelem společnosti liberální demokracie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

22:02 Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bomb

Nový týden přinesl i nový díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Sou…