Hrdlička: Svoboda připravoval puč za zády svých spolustraníků

24.11.2011 20:11

Moc v Praze přebírá pravicová koalice. A podle podnikatele Tomáše Hrdličky je strůjcem nečekaného zemětřesení na magistrátu hlavního města primátor Bohuslav Svoboda, který „puč“ plánoval již více než měsíc. Svoboda měl podle Hrdličky vyjednávat za zády svých spolustraníků se zástupci TOP 09 o ustanovení nové koalice. Podnikatel a zastupitel Prahy 10 dodává, že o jednání měl být informován i premiér Petr Nečas.

Hrdlička: Svoboda připravoval puč za zády svých spolustraníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
"Domlouvali si společné mocenské ovládnutí radnice, a obcházeli tak regulérně zvolené vedení," uvedl pro Lidové noviny Hrdlička. Dodal, že obě strany si už dojednaly i mocenské rozložení. "Na klubu TOP 09 proběhla volba sedmi jmen eventuálních radních i s rozdělením kompetencí," sdělil.

Tuto možnost přitom ve středu zamítl předseda pražské TOP 09 František Laudát, podle kterého žádný seznam budoucích radních neexistoval. Anonymní člen TOP 09 nicméně zmínil časté diskuse, které se kolem jmen potenciálních radních vedly týdny před rozpadem staré koalice.

SLEDUJEME Rozpad magistrátu v Praze

Šťastný raději zatáhl brzdu

"Řadu týdnů jsem byl informován o údajných jednáních pana primátora a TOP 09 za zády stranických struktur, proto jsem zvolil toto nečekané zatažení za brzdu. Chtěl jsem zachránit čest pražské ODS," uvedl během dne Boris Šťastný, který v pondělí inicioval podpoření návrhu na vypovězení koaliční smlouvy s ČSSD.

Premiér Nečas připustil, že byl o záměru primátora Svobody informován. "O možnosti vytvořit koaliční radu ODS a TOP 09 v Praze jsem jednal již před několika týdny s primátorem Svobodou, který získal mou podporu a plnou podporu má i nadále," přiznal premiér.

Čtěte také:
A je vymalováno: Svoboda porazil Šťastného, Klaus se mračí
Primátor Svoboda: Koalice ODS a TOP 09 hotova. Nečas: Souhlasím

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: qot

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…