Hřib a vedení Prahy v karanténě: „Blýská se na lepší časy?“ uvedla expolitička

17.06.2020 7:11

Náměstek primátora Prahy Petr Hlubuček (STAN) je pozitivní na nemoc COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Nyní je izolován a na pozorování. V pondělí si naměřil zvýšenou teplotu 37,8 stupně a následně vyhledal lékaře a šel na testy. Hygiena bude kontaktovat všechny, kteří se s ním setkali. Hlubuček potvrdil informaci v úterý večer na svém twitterovém profilu. Hlubuček se v pondělí účastnil několikahodinového jednání městské rady. „Že by se blýskalo na lepší časy?“ zeptala se k tomu mimo jiné bývalá poslankyně ČSSD Jana Volfová.

Hřib a vedení Prahy v karanténě: „Blýská se na lepší časy?“ uvedla expolitička
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček

Magistrát v tiskové zprávě uvedl, že další kroky budou na rozhodnutí hygieniků. Vedení města následně rozhodne o osudu jednání zastupitelů naplánovaného na čtvrtek. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) se nyní prověřuje možnost organizace čtvrtečního zastupitelstva on-line.

Anketa

Je Nora Fridrichová kvalitní novinářka?

7%
93%
hlasovalo: 26671 lidí

„Rady jsme dělali v průběhu nouzového stavu on-line, ale bohužel po jeho ukončení si vynutili koaliční partneři opět osobní účast na jednání. Proto teď jdeme všichni do karantény. Prověřujeme nyní možnost organizace on-line celého čtvrtečního zastupitelstva, což je však podstatně složitější než on-line jednání rady. Je tam navíc jmenovité hlasování, přenos videa pro veřejnost, možná vystoupení občanů a další specifika,“ uvedl primátor.

Hlubuček uvedl, že se v pondělí během dne přestal cítit dobře. „Večer jsem si pak naměřil teplotu 37,8 stupně Celsia. Protože jsem se chtěl zachovat správně, zrušil jsem dnes (v úterý) pro jistotu svůj program, zůstal doma a nechal se testovat. Mé obavy se bohužel naplnily, před malou chvílí mi byl potvrzen pozitivní test na COVID-19,“ napsal Hlubuček na sociálních sítích v úterý večer. Uvedl rovněž, že bude izolován, pozorován a testován tak dlouho, jak to bude situace vyžadovat. „Zároveň budou kontaktováni všichni, se kterými jsem přišel do styku. Informace o pozitivním testu je pro mě nová, nezbývá než řešit, co přijde den za dnem,“ dodal.

1/3 Včera v průběhu dne jsem se přestal cítit dobře, večer jsem si pak naměřil teplotu 37,8 stupně C. Protože jsem se chtěl zachovat správně, zůstal jsem dnes doma a nechal se testovat. Mé obavy se naplnily, před malou chvílí mi byl potvrzen pozitivní test na Covid-19.

— Petr Hlubuček (@p_hlubucek) June 16, 2020

2/3 Co bude následovat? Krajská hygienická stanice má protokol, který musí být následován. Budu izolován, pozorován a testován tak dlouho, jak to bude situace vyžadovat. Zároveň budou kontaktováni všichni, se kterými jsem přišel do styku.

— Petr Hlubuček (@p_hlubucek) June 16, 2020

3/3 Svou funkci náměstka primátora pro životní prostředí budu vykonávat z domova formou home office, pokud mi to zdravotní stav dovolí.
Informace o pozitivním testu je pro mě nová, nezbývá než řešit, co přijde den za dnem. Budu veřejnost informovat.
Opatrujte se všichni!

Petr

— Petr Hlubuček (@p_hlubucek) June 16, 2020

Hlubuček (46) je zastupitelem hlavního města Prahy a náměstkem pro životní prostředí. Deset let je starostou městské části Praha-Lysolaje.

V uplynulých měsících bylo na pražském magistrátu nakaženo několik úředníků. Od poloviny března byl na čas kvůli koronaviru uzavřen odbor evidence majetku. Nákaza se na odboru prokázala u dvou zaměstnanců a asi padesátka lidí byla v karanténě. Kromě odboru evidence majetku se nákaza objevila také na odboru územního rozvoje.

V Praze bylo od začátku března do dnešních 18.00 hodin zjištěno 2 231 případů koronaviru. Podle údajů pražské hygienické stanice od pondělí přibylo devět nových případů. Praha je nemocí COVID-19 v Česku nejvíce zasažená. Na 100 000 obyvatel připadá v hlavním městě více než 176 nakažených, uvádí Ministerstvo zdravotnictví. Z nemoci COVID-19 se dosud v metropoli vyléčilo 1 449 lidí, s nákazou zemřelo 92 lidí. V celém Česku bylo od začátku epidemie potvrzeno 10 095 případů.

Novinka z pražského magistrátu nepotěšila starostu Běchovic Ondřeje Martana. „Novinka z pražského magistrátu... ne dobrá,“ napsal. 

„Kdo si teď bude chodit sednout na pivko na Smetaňák, když je celá rada v karanténě? Každopádně doufám, že to nikdo jiný nedostane,“ poznamenala zastupitelka z pražské městské části 2 Lenka Mottlová.

 

A nechybí ani komentář exposlankyně za ČSSD Jany Volfové. „Náměstek primátora má koronu, celá rada půjde do karantény. Že by se blýskalo na lepší časy?“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…