Hrozivé předpovědi pro Evropu. "Mráz" přichází z Afriky

04.12.2017 10:35

Od začátku migrační krize brzy uplynou tři roky, ale jak naznačuje Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute, to nejhorší nás možná teprve čeká.

Hrozivé předpovědi pro Evropu. "Mráz" přichází z Afriky
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Minulý týden se konal summit Evropské unie a Afriky, kterého se v Pobřeží slonoviny účastnilo 55 zástupců afrických států a 28 představitelů členských států Evropské unie. Jak však poznamenává Kern, přes velká očekávání setkání nepřineslo žádné hmatatelné řešení exodu milionů Afričanů do Evropy. „Pouze bylo slíbeno, že z Libye bude evakuováno téměř čtyři tisíce afrických migrantů, kteří v této zemi uvízli,“ komentuje Kern.

Podle odhadů expertů však nyní v zemích kolem Středozemního moře čeká dalších šest milionů migrantů, kteří se chtějí dostat do Evropy. „Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani v rozhovoru pro Il Messagero připustil, že Evropa podcenila rozsah a závažnost migrační krize, v rámci které mohou v příštích několika málo letech zaplavit kontinent další miliony Afričanů,“ uvádí Kern s tím, že Tajani požadoval „Marshallův plán pro Afriku“ ve výši 48 miliard dolarů.

Celý text v angličtině je ZDE.

Jako jeden z mála představitelů Tajani varoval před tím, že bez účinné a efektivní strategie bude Evropa čelit čím dál tím větší hrozbě terorismu, ilegálnímu přistěhovalectví a celkové nestabilitě. „Na základě aktuální zprávy OSN již nyní víme, že do roku 2050 se bude z poloviny podílet na celosvětovém přírůstku obyvatelstva africký kontinent. Podle prognózy by se měl počet obyvatel Afriky zvýšit ze současných 1,2 miliardy na 2,5 miliardy.“

Lze očekávat, že migrace z Afriky bude i v příštích desetiletích pokračovat a nejspíš s ještě vyšší intenzitou. „V období mezi lety 2017 až 2050 se zdvojnásobí počet obyvatel ve 26 afrických zemích. Nárůst populace se projeví zejména v Nigérii, která se ze současné sedmé pozice co do počtu obyvatel posune na třetí místo. Za Indii, která překoná Čínu přibližně v roce 2024, a před Spojené státy,“ píše Kern.

„Evropa se musí připravit na příchod dalších milionů migrantů z Afriky, Asie i Blízkého východu. Jsme svědky nejmasivnější migrace v lidské historii,“ cituje Kern ředitele úřadu OSN Michaela Møllera. Německý ministr pro rozvoj Gerd Müller odhaduje, že doposud dosáhlo evropských břehů jen asi 10 % z migrantů. „Ve skutečnosti jich míří do Evropy něco mezi osmi až deseti miliony,“ tvrdí dobře informovaný politik.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Blbeček,“ řekla moderátorka k Djokovičovi. Šokovaný Kodeš ji v tom vykoupal

20:07 „Blbeček,“ řekla moderátorka k Djokovičovi. Šokovaný Kodeš ji v tom vykoupal

Neočkovaný srbský tenista Novak Djokovič prohrál soud o zrušené vízum a nemůže obhajovat titul na Au…