Hudeček v ČT mluvil o konci v TOP 09, vychválil Starosty a dodal, že si pro něho možná přijde policie

19.10.2014 14:50

Bude Praha zavalena odpadky? K 31. říjnu končí hlavnímu městu smlouva s Pražskými službami na svoz odpadu a dosud není jisté, co bude dál, jak se to tedy bude řešit. Nejen k tomu se vyjádřil končící pražský primátor Tomáš Hudeček. Nechal také nahlédnout do útrob strany TOP 09.

Hudeček v ČT mluvil o konci v TOP 09, vychválil Starosty a dodal, že si pro něho možná přijde policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

Primátor Tomáš Hudeček po vnitrostranické bitvě s Jiřím Vávrou v TOP 09 stranu opustil. Přislíbil ale, že nezradí důvěru voličů a bude spolupracovat se zastupitelským klubem strany. Prohlásil ale také, že ze strany odešel poté, co ho k tomu vyzval předseda Karel Schwarzenberg. Od svých někdejších stranických kolegů si za své vystupování vysloužil tvrdou kritiku. Jak to tedy bylo? Svůj pohled popsal v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize.

Chybné načasování? To odmítám, zdůrazňuje Hudeček

„Já jsem prošel hlubokou sebereflexí. Přišel jsem na to, že cíle, které jsem plnil, byly natolik důležité, že bych neměl odcházet ze zastupitelstva hlavního města,“ prohlásil hned na úvod Hudeček. „Strana se mě dva dny po volbách zbavila,“ pokračoval. Uznal však také, že nemůže bojovat za čistší politiku i proti vlastní straně. Trvá na tom, že s kmotry se politici scházet nemají. O TOP 09 si prý vždycky myslel, že chce bojovat proti problémům z minulosti.

K tomu je třeba dodat, že na zatím posledním stranickém sjezdu Hudeček opakovaně usiloval o post řadového místopředsedy strany a neuspěl. Hudeček je přesvědčen, že tam jeho politický pád nezačal. Uškodilo mu spíše to, že skončil jako lídr kandidátky TOP 09 v Praze druhý až za ANO. Končící primátor je přesvědčen, že mu notně ublížila antikampaň billboardové lobby. „Ale já jsem nikdy neuvažoval o vhodnosti načasování toho či onoho. To, že někdo přijde a řekne, že billboardy do Prahy nepatří, to se může udělat klidně den před volbami,“ zdůraznil.

Zůstanete v klubu TOP 09? A jak dlouho?

V pořadu také prozradil, že on od počátku prosazoval spojení se Starosty a nezávislými. Má navíc za to, že jeho politika vedená v Praze Starosty od spolupráce neodradila. Přiznal však, že předvolební kampaň zahájil nešťastně, když Prahu veřejně povyšoval nad jiná česká a moravská města. Před kamerami také zmínil, že zatím hodlá zůstat členem zastupitelského klubu TOP 09 a nezávislí. Nechtěl ale garantovat, že členem tohoto klubu zůstane po celé čtyři roky.

Svoz odpadu v Praze

Následně došlo na svoz odpadu v Praze. Primátor všechny Pražany ujišťoval, že svoz odpadu bude fungovat i po prvním listopadu. Otázkou je pouze to, zda to bude provádět firma vlastněná městem, nebo i jiné subjekty. „Já jsem přesvědčen o tom, že situace nejspíše dojde tam, že Pražské služby budou i nadále svozci odpadů,“ prohlásil končící primátor.

Odpovídající výběrové řízení k tomu ale mělo být podle Hudečka vypsáno už nejméně před půl rokem. Tendr bude vypsán v nejbližší době, a pokud se to nepodaří, dojde na tzv. jednací řízení bez uveřejnění. Končící primátor také připustil, že si pro něj možná přijde policie, protože policie navštěvuje radnice kvůli lecjakému rozhodnutí. „Nemohu to tedy vyloučit,“ poznamenal Hudeček. Obratem ale dodal, že zákon neporušuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve vsi smrad, že ve škole nemohli otevřít okna. Pak jsme přišli na to, proč... „Sr*li dírou do přízemí!“ Starostka málem padla

4:40 Ve vsi smrad, že ve škole nemohli otevřít okna. Pak jsme přišli na to, proč... „Sr*li dírou do přízemí!“ Starostka málem padla

Vlivem událostí posledních měsíců, kdy se mediálně opět výrazněji řeší romská problematika a soužití…