Humanitární bombardování Vysočiny, maskovaný Václav Moravec, sebevražda v ČT. Veselá dohra večeře Čaputové se Schwarzenbergem, Halíkem a Kocábem

10.04.2019 13:59

Budoucí slovenská hlava státu Zuzana Čaputová zavítala soukromě do Prahy. V úterý povečeřela s poslancem TOP 09 Karlem Schwarzenbergem, setkala se s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským a navštívila také koncert legendárního zpěváka Boba Dylana v Lucerně. Píše to server ČeskéNoviny.cz. Na její návštěvu zareagoval právník Tomáš Tyl.

Humanitární bombardování Vysočiny, maskovaný Václav Moravec, sebevražda v ČT. Veselá dohra večeře Čaputové se Schwarzenbergem, Halíkem a Kocábem
Foto: Repro ČT
Popisek: Zuzana Čaputová, zvolená prezidentka Slovenska

Mluvčí Čaputové Martin Burgr její program nekomentoval, uvedl pouze to, že se nejedná o program veřejný. Podle Reflex.cz měl společně se Schwarzenbergem na večeři dorazit také zpěvák Michael Kocáb  nebo kněz Tomáš Halík, který Čaputové požehnal ještě před volbami. „"Povečeřeli jsme spolu, bylo tam několik hostů a měli jsme nějakou rybu,“ komentoval setkání Karel Schwarzenberg.

„Bylo to milé, neformální setkání paní Čaputové a jejích přátel s lidmi v Praze, kteří podpořili její kandidaturu,“ citoval web Blesk.cz Michaela Žantovského, ředitele Knihovny Václava Havla, který se měl setkání také účastnit.

Teď čeká Čaputovou dovolená. Andreje Kisku nahradí v prezidentském paláci v polovině června. Její první zahraniční cesta v čele státu podle tradice povede do České republiky. V Praze se setká s prezidentem Milošem Zemanem, který před druhým kolem slovenských prezidentských voleb podpořil jejího soupeře, místopředsedu Evropské komise Maroše Šefčoviče. Na závěr svého mandátu zavítá do Česka i Kiska.

Původní text ZDE

Právník Pavel Hasenkopf událost komentoval tak, že buď je Zuzana Čaputová zcela nepolíbena diplomacií, nebo návštěvou všech nejvýznačnějších odpůrců chtěla cíleně dát facku prezidentu Zemanovi.

„No, hezky to začíná, doufejme, že vztahy Čechů a Slováků nebudou v budocnosti tak nevraživé, jak nevraživé zjevně budou vztahy Zemana a Čaputové,“ dodal.

„A tak zkusíme metodu jednoho metru, jo? Si představme, že by po svém zvolení prezidentem ČR jel Miloš na Slovensko na soukromou návštěvu a setkal by se s oponenty a protikandidáty hlavy státu – Čaputové," zamyslel se právník Tomáš Tyl. „Budoucí český prezident Miloš Zeman dva týdny po svém vítězství v přímé prezidentské volbě soukromě navštívil Bratislavu. V úterý povečeřel s poslancem SMERu a někdejším předsedou vlády Ficem, který ho podpořil v kampani, setkal se například i s bývalým předsedou Nejvyššího soudu Slovenské republiky Štefanem Harabinem,“ zkusil vyfabulovat zprávu Tyl. 

„V tuto chvíli všem lepším lidem vybuchly monitory a mimořádné vysílání ČsT změnilo barvu ze žluté na rudou. Moláček vyzývá k humanitárnímu bombardování Vysočiny, Fendrych vidí na obzoru lodě plné kojících matek a starců z Afriky, kteří nás přijíždí zachránit. Pyjáti se hromadně odhlašují z Pornhubu, aby uvolnili kapacity pro soustředěný útok na stránky Pražského hradu. Nora Fridrichová, Marek Wollner a Václav Moravec opustili Kavčí hory v přenosovém voze maskovaném za pojízdnou prodejnu ruské zmrzliny, aby mohli co nejdéle udržet demokracii v ČR, nepozorovaně proniknout co nejblíže k frontové linii u Dolního Hrozenkova a informovat občany, že se jedná o nejhorší urážku, jaká se kdy hlavě státu stala," zmiňuje právník a dobírá si i ČT, že to dole v titulku nekrauluje. "Visí to tam totiž furt, neboť to nemá kdo vyměňovat – absolvent genderových studií, který měl vkládání titulků na starosti, spáchal protestně-demonstrativní sebevraždu polknutím deseti plastových kapslí do kávovaru," dodal Tyl. 

„A když to stejné udělá Čaputová – jede jako zvolená prezidentka na soukromou zahraniční cestu s děkováním svým podporovatelům – co slyšíte? Ano, nic. No, to bohužel slyšíte správně... I když z diplomatického hlediska je to urážka hlavy České republiky jak hrom. A je úplně šumafuk, co si myslím o Mlhošovi,“ uzavřel.

"Twl, co by se asi tak stalo v kavárně a co by psali Šafr s Fendrychem, kdyby Putin a nebo Trump přijeli na návštěvu za Klárou Samkovou pred volbami. Jen tak, pokecat. Čistě teoreticky. O čem by psali? Nepřekvapila," poznamenal Pavel Havlíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…