I ti co nepracují mají nárok na podporu. Jiří Dienstbier chce hnát nový zákon před Ústavní soud

10.06.2017 13:02

Senát schválil novelu zákona o státní sociální podpoře. Součástí této novely je i ustanovení, které říká, že se zvednou příspěvky na děti o 300 korun. Má to ale háček. Na dalších 300 korun se mohou těšit jen děti pracujících rodičů, což senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) považuje za diskriminaci. Děti přece nemohou doplácet na to, zda jejich rodiče pracují či nikoli. To však není kompletní informace.

I ti co nepracují mají nárok na podporu. Jiří Dienstbier chce hnát nový zákon před Ústavní soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) podle Deníku Referendum uvažuje, že se obrátí na Ústavní soud. Má totiž za to, že byla přijata diskriminační novela zákona o státní sociální podpoře, na kterou doplatí děti nezaměstnaných rodičů. Zákon totiž předpokládá, že se navýší příspěvky na děti o 300 korun, jenže jen dětem, jejichž rodiče pracují. Tento pozměňovací návrh předložil předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák a podle serveru se tak stalo s podporou premiéra Bohuslava Sobotky, taktéž z ČSSD.

Jiří Dienstbier teď kvůli tomu vážně uvažuje, že se obrátí na Ústavní soud. „Přiznám se, že mám s tímto návrhem výrazný problém. Jednak je to příspěvek na dítě, nikoli příspěvek rodičům, podle toho, jak si ho zasloužili. A myslím si, že rozlišovat děti podle toho, jakým rodičům se narodili, je krajně problematické. Já to dokonce považuji za diskriminační. To znamená, že návrh má i ústavní rovinu. A nejsem si jistý, zda by prošel testem ústavnosti,“ řekl Dienstbier.  

Celý článek naleznete zde

Novela zákona navíc říká, že příspěvek dostanou např. i ti, kteří mají příjem z dávek důchodového pojištění či podpory v nezaměstnanosti. Na příspěvek by tak nedosáhla jen úzká skupina občanů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

O Vrběticích máte jasno

Paní Pekarová Adamová, případ byl odložen, tj. že se nepodařilo získat důkazy o spáchání tr. činu. A pokud je to jinak, proč příslušné orgány nezahájily tr. stíhání, trestní stíhání v nepřítpmnosti, nebo žádaly vydání atd.O vině rozhoduje soud, nikoliv policie nebo BIS. mŮŽETE MI PROSÍM ODPOVĚDĚT.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Překvapení ze SPOLU: Vondra zaslal odvážnou odpověď. Může mít dohru

10:51 Překvapení ze SPOLU: Vondra zaslal odvážnou odpověď. Může mít dohru

Jaké jsou v EU hrozby pro svobodu projevu? Bude zastavení cenzury vaší prioritou? A musí se bojovat …