I tohle na mě narafičili. „Něžný neonacista“ Daliborek ukazuje na ČT

19.07.2017 9:17

ParlamentníListy.cz nedávno informovaly o tom, že hlavní protagonista snímku Víta Klusáka Svět podle Daliborka Dalibor Krupička se v domovském Prostějově setkal s buddhistickým učencem. Ten mu měl předat knihu o tomto východním směru, která jej prý velmi oslovila. Jenže zdá se, že všechno bude trochu složitější, jak ukazují nově zjištěné informace.

I tohle na mě narafičili. „Něžný neonacista“ Daliborek ukazuje na ČT
Foto: Reprofoto, YouTube
Popisek: Svět podle Daliborka, trailer

Klusákův „něžný neonacista“ Dalibor Krupička se totiž ParlamentnímListům.cz svěřil, že setkání s buddhistickým myslitelem Besem Khvedelidzem mělo vzniknout na popud lidí z České televize. Nešlo tudíž o spontánní setkání, kterémuž dojmu mohli někteří jednotlivci při zhlédnutí Daliborkova Facebooku podlehnout. Beso Khvedelidze je autor povídek a básní gruzínského původu.  

„Beso se jmenoval. Byl to velice sympatický člověk, takový zvláštní. Někoho takového jsem ještě nepotkal. Dostal jsem nabídku od někoho, že Česká televize tady má spisovatele, cestovatele, a jestli bych neměl zájem se s ním setkat,“ uvedl Dalibor Krupička na otázku, jak k setkání s buddhistou došlo.

Anketa

Myslíte, že sněmovní volby dopadnou tak, jak si přejete?

25%
75%
hlasovalo: 2481 lidí

Člověk, který schůzku Daliborkovi navrhl, prý tvrdil, že by setkání mezi buddhistou a člověkem, kterého prezentují v Klusákově filmu jako nenávistnou osobu, mohlo být zajímavé. „Řekl jsem, že ano, že to bude fajn, a tak jsme se setkali a bylo to fajn,“ sdělil ParlamentnímListům.cz. „Možná tam byl nějaký člověk, který to zprostředkoval. Já nevím, jestli byl přímo zaměstnanec České televize.“

„Prostě tak nějak se to zprostředkovalo. Předčítal jsem z jeho knížky. Oni to i natáčeli, ale jestli to bude v televizi, to vlastně nevím,“ doplnil Daliborek, podle kterého jeho setkání s buddhistou natáčela Česká televize. Jaké přesně má ČT s natočeným materiálem záměry, Daliborek přesně netuší. „Vím jen, že tady byl jako host a že někomu přišlo zajímavé to spojení jako mě tady s tím buddhistou,“ uvedl. Buddhista následně Daliborkovi věštil z jablka. „Řekl mi, že mě čeká ještě dlouhá cesta a potkám krásnou ženskou a bude z toho velká láska,“ sdělil další informace.   

Dalibor Krupička je hlavním protagonistou snímku Víta Klusáka „Svět podle Daliborka“. Ten zpodobňuje Daliborka jako „něžného“ a autentického neonacistu, který žije v Prostějově v bytě se svou matkou a netají se extremistickými projevy. Jenže spolu s tím, jak se vydání filmu začalo přibližovat, Krupička se začal stále hlasitěji ozývat s tím, že podle něj byla velká část potenciálně extremistických scén do značné míry režírována a inscenována samotným Klusákem. Na internet se dokonce dostala zhruba desetiminutová nahrávka, kde Daliborek zákulisí filmu vysvětluje ze svého úhlu pohledu. Argumentuje rovněž hereckou smlouvou na hraný film a tím, že mu měl být vyplacen za jeho angažmá honorář kolem 100 000 až 150 000 korun. Režisér Vít Klusák však na autenticitě svého snímku trvá.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…