I účetní si může vydělat miliony. Stačí vědět, jak na to

22.07.2013 20:37 | Zprávy
autor: lze

Reorganizace Národního památkového ústavu a následný audit odhalil nepříjemnou věc. Účetní z pražské pobočky odsávala po tři roky peníze ústavu a posílala je svému synovi. Částka dosáhla 16,9 milionů korun, píše Týden.cz.

I účetní si může vydělat miliony. Stačí vědět, jak na to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Na nesrovnalosti v účtech se přišlo až po reorganizaci, při níž byla zavedena centrální účtárna. „My jsme na základě interního auditu podali trestní oznámení a pak už jednala policie. S paní účetní byl okamžitě rozvázán pracovní poměr," sdělila TV Barrandov generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

9:30 Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

RECENZE ČT nezklamala. I v roce 2025 vypustila na Štědrý večer pohádku, kterou bylo těžké dokoukat d…