I v Harrachově se dočkali. Po šesti hodinách tu američtí vojáci vstoupili do ČR

29.03.2015 17:19

Po sedmnácté hodině překročili členové konvoje americké armády hranici České republiky v Harrachově. Na hraničním přejezdu v Libereckém kraji měli být již ráno, kdy měli podobně jako jejich kolegové v Náchodě a Bohumíně překročit hranici v jedenáct hodin. Mnoho lidí na ně však v Harrachově vytrvale čekalo.

I v Harrachově se dočkali. Po šesti hodinách tu američtí vojáci vstoupili do ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední konvoj americké armády jedoucí přes Harrachov měl značné zpoždění. I přes nepříznivé počasí lidé trpělivě čekali
reklama

Na hraniční přejezd je přijel přivítat i liberecký hejtman Martin Půta. "Jsou situace, kdy není možné dělat chytrou horákyni a lavírovat někde uprostřed, aby se některá názorová skupina neurazila. Průjezd konvoje a bezpečnostní situace v Evropě je taková chvíle,“ vykládal novinářům během čekání v pošmourném nečasu.

Reportéři ParlamentníchListů.cz napočítali před jedenáctou hodinou přibližně šedesát "vítajících“ demonstrantů a zhruba třícítku odpůrců s protiamerickými transparenty. Dlouhé čekání však řady nemilosrdně prokosilo.

Čas příjezdu se několikrát posouval, na třináct, později šestnáct hodin, a nakonec se první vozidla kolony objevila až před sedmnáctou. Hejtman Půta novinářům vysvětloval, že se Američané v Polsku zdrželi v Jelenia Góře, kde se s nimi místní obyvatelé chtěli rozloučit, a posléze kvůli technickým problémům na krkonošských silnicích.

ZDE je vše, co jsme napsali o americkém konvoji

Během dne na ně podél cesty v Harrachově, Jablonci a Liberci čekaly stovky obyvatel, které si rovněž musely počkat. Američtí vojáci dojedou do kasáren v Liberci, kde přenocují, a v pondělí ráno vyrazí do Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bidenova Amerika: Fronty na benzín, dávky, napětí s Ruskem a podpora Palestině. Daniel Vávra shrnul „úspěchy“ nového prezidenta

8:50 Bidenova Amerika: Fronty na benzín, dávky, napětí s Ruskem a podpora Palestině. Daniel Vávra shrnul „úspěchy“ nového prezidenta

Ke kritikům dosavadního úřadování osmasedmdesátiletého šéfa Bílého domu Joea Bidena pro jeho prázdná…