Image sexy staříka už knížeti ve volbách nepomůže, míní moderátor Berkovec

25.09.2013 14:02

Moderátor Stanislav Berkovec v rozhovoru pro server Lidovky.cz vysvětlil, proč se přidal ke známým osobnostem, které kandidují za hnutí ANO do Poslanecké sněmovny. Před rokem kandidoval za TOP 09 do Senátu, ale neměl úspěch. Předseda strany Karel Schwarzenberg ho prý hodil přes palubu. Přešel proto k podnikateli Andreji Babišovi jako člověk, který ctí odpovědnost.

Image sexy staříka už knížeti ve volbách nepomůže, míní moderátor Berkovec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Reklamní kampaň Andreje babiše
reklama

Berkovec poukázal na to, že se v politice pohybuje už 22 let jako zastupitel nebo radní ve Slaném. Do vysoké politiky chce vstoupit proto, že je naštvaný, v jakém stavu je naše republika.

„Jsem opravdu velmi nespokojený a rebelující občan,“ prohlásil. Vinu svaluje na politiky, kteří vládli posledních 23 let.

Mohl bych se věnovat bezpečnosti silničního provozu nebo kultuře

Jako poslanec by se Berkovec věnoval bezpečnosti silničního provozu, na kterou se specializuje. Pak by prý mohl mít na starosti také sport nebo kulturu, v níž se orientuje díky své profesi novináře.

„Máme špatnou síť silnic, jednu z nejdražších výstaveb dálnic, to jsou obecně známé věci. Kvalita se promítá do bezpečnosti. Pak je tady veřejná doprava, ve Středočeském kraji je špatná, třeba napojení na pražskou dopravu,“ vyjmenoval palčivé problémy v české dopravě. Doplnil, že České dráhy kvůli úsporám zrušily řadu spojů a lidé se kvůli tomu nemohou dostat do práce.

Ve volbách do Senátu nás TOP 09 hodila přes palubu. V ANO jsou odpovědní lidé

Pro kandidaturu za ANO se rozhodl sám. „Oslovili mě jako člověka, který ctí filozofii odpovědnosti. Jakou odpovědnost má politik, který pro*ere několik miliard, pak řekne: Přijímám odpovědnost a odstoupí, v lepším případě bez několika platů,“ poukázal Berkovec.

Moderátor přitom v minulých volbách do Senátu kandidoval bez úspěchu za TOP 09. Berkovec se ale nebojí toho, že bude označován za převlékače kabátů. „Ještě před senátní kampaní nás pan kníže Schwarzenberg trošku hodil přes palubu, když řekl, že od toho nic neočekává. Kampaň jsem dělal za své, takže to pro mě bylo trošku zklamání,“ vysvětlil situaci kolem senátních voleb.

Kníže je úžasná ikona. Image sexy staříka už ale nezafunguje

Ve srovnání mezi TOP 09 a ANO vítězí podle Berkovce hnutí podnikatele Andreje Babiše. Prý je v něm jiný základ a motivace. V topce jsou lidé, kteří působí v politice velmi dlouho. Podle moderátora už v předčasných volbách nebude fungovat kouzlo osobnosti Karla Schwarzenberga: „Pan kníže je úžasná ikona, jeho image sexy staříka už ale ve volbách nezafunguje.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský klimatolog naprosto chápe, že se mladí cítí v tísni. Připravte se na velkou migraci z Afriky, stovky milionů lidí. A ty vaše konspirace z internetu...

7:30 Slovenský klimatolog naprosto chápe, že se mladí cítí v tísni. Připravte se na velkou migraci z Afriky, stovky milionů lidí. A ty vaše konspirace z internetu...

ROZHOVOR 100 milionů imigrantů z Afriky? To je ještě hodně optimistický odhad, varuje významný slove…