Imigranti nezvládají svou sexualitu, tvrdí komentátor Jiří X. Doležal

6. 5. 2016 15:29

Komentátor Jiří X. Doležal se ve svém komentáři na serveru Reflex.cz zamyslel nad tím, že Rakousko čelí vlně sexuálního násilí imigrantů.

Imigranti nezvládají svou sexualitu, tvrdí komentátor Jiří X. Doležal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

„Od počátku migrační krize v loňském roce pesimisté strašili, že s příchozími uprchlíky z jiných kulturních poměrů vzroste i kriminalita plynoucí z kulturní odlišnosti. Už je to tady, čerstvá čísla z Vídně ukazují, že imigranti konfrontovaní s nezahalenými ženami nezvládají svou sexualitu,“ konstatuje úvodem Doležal. 

Následně si všímá brutálního znásilnění ženy třemi afghánskými žadateli o azyl v centru Vídně. „Ti tři Afghánci z dvaadvacátého dubna – dva šestnáctiletí a jeden sedmnáctiletý – pronásledovali jedenadvacetiletou studentku na veřejné toalety na nádraží v Praterstern, to je jeden z hlavních dopravních uzlů ve Vídni. Jeden držel ženu na zemi, zatímco druzí dva se střídali a znásilňovali ji,“ popisuje Doležal s tím, že zprávu přinesl nevládní konzervativní think-tank Gatestone Institute sídlící v New Yorku.

Původní text ZDE.

„Institut nyní spočítal sexuální napadení migranty v Rakousku. V lednu 2016 došlo k sexuálnímu násilí ze strany azylantů ve dnech 1., 10., 16., 23. a 26. V únoru pak 3., 4., 6., 8., 11., 14., 22. a 25. V březnu 6., 8., 12., 21. a 24. V dubnu pak 13., 15., 20., 21., 22. dvakrát, 24., 25., a 29. Rakousko loni přijalo devadesát tisíc uprchlíků. Ministr vnitra Wolfgang Sobotka varoval minulý měsíc, že je to jen začátek. Až jeden milion migrantů je podle něj připraven v letošním roce překročit Středozemní moře a dostat se do Evropy z Libye,“ popisuje Doležal.

Podle jeho názoru už těch devadesát tisíc migrantů, co požádalo o azyl loni, nadělalo dost problémů. „Téměř každý třetí žadatel o azyl ve Vídni byl v roce 2015 obviněn z nějaké nepravosti. To je o téměř 50 % více než v roce 2014. Z téměř 21 000 úředně schválených žadatelů o azyl umístěných v hlavním městě 6503 spáchalo v roce 2015 trestný čin či přestupek,“ všímá si závěrem komentátor. A dodává, že za zhruba polovinu z 15 828 násilných trestných činů mohou dle vídeňských policejních zpráv severoafrické gangy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…