Imigranti se musí přizpůsobovat nám, ne naopak, říká Čunek. Bojí se extremistů

01.02.2014 11:30

Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyjadřuje obavy nad tím, jak v různých evropských státech sílí hlasy proti imigrantům. Bez nich se přitom vymírající Evropa neobejde. Napříč Evropskou unií by mohly radikální strany získat až 20 procent hlasů a vinu na tom podle Čunka nesou ty stávající elity, které neřeší hromadící se problémy. V této souvislosti zmiňuje i Tomia Okamuru. Zdůrazňuje také, že se imigranti musí přizpůsobit naší křesťanské kultuře. Rozhovor se senátorem přináší Lidové noviny.

Imigranti se musí přizpůsobovat nám, ne naopak, říká Čunek. Bojí se extremistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

„Ano, jsem přesvědčen, že Evropa se má držet svých křesťanských kořenů a všichni, kteří přicházejí, se musí přizpůsobit našim křesťanským pravidlům,“ podotýká Čunek. Pokud by Evropané změnili svůj přístup k zakládání rodin a měli více dětí, možná bychom se bez imigrantů i obešli, ale ve stávající situaci tomu tak není.

Okamura to prý myslí dobře

Lidé volí radikály, protože je v každodenním životě nějakým způsobem zatěžují problémy s nepřizpůsobivými občany. Vláda těmto problémům ale nevěnuje příliš mnoho pozornosti, a tak se voliči obrací na ty, kteří jim řešení slibují. Pokud to tak půjde dál, vliv radikálů jen poroste, a to i v české společnosti. V nadcházejících volbách do Evropského parlamentu v květnu tohoto roku by radikální strany mohly získat až dvacet procent hlasů, a pokud problémy porostou, tak by jejich volební zisky mohly v dalších letech vzrůst až k padesáti procentům.

Čunek v tomto směru volá po koncepčních dlouhodobých řešeních, abychom si v Česku nevychovávali kriminálníky. Vyjadřuje však obavu, že na prosazení potřebných řešení nebude mít dost silnou vůli ani nová česká vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL.  V závěru se vyjadřuje i k předsedovi hnutí Úsvit přímé demokracie Tomiu Okamurovi, který si téma imigrantů a nepřizpůsobivých spoluobčanů vybral za jedno ze základních témat. „Myslí to dobře, ale bez účasti ve vládě nemůže nic změnit," poznamenává na Okamurovu adresu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

17:49 „Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

Koalice SPOLU spolu s komiky již dříve naložila premiérovi Andreji Babišovi. Nyní chce sejmout proru…