Inspektoři ČOI budou moci nosit falešné doklady. Návrat do totality, zuří senátor Valenta

19. 7. 2017 16:49

Senátora Ivo Valentu rozčílila skutečnost, že inspektoři České obchodní inspekce budou moci při kontrolách používat skrytou identitu včetně krycích dokladů. Novelu zákona totiž horní parlamentní komora dnes schválila i přes bouřlivou diskusi. Píší o tom Novinky.cz.

Inspektoři ČOI budou moci nosit falešné doklady. Návrat do totality, zuří senátor Valenta
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta

Valenta se totiž domnívá, že návrh je návratem do totality. „Je to návrat do doby totalitní, kdy byla společnost prošpikovaná utajenými agenty a informátory,“ uvedl. 

A nebyl sám, kdo se nad zákonem pozastavoval. Své k němu řekl i senátor Jaroslav Kubera (ODS), jenž se pozastavil nad tím, že ČOI má dostat postavení tajné služby, kdy kontroloři budou pod tajnou identitou. 

A nejostřeji se asi vyjádřil jeho občanskodemokratický kolega Tomáš Grulich, jenž přirovnal normu k počátku nacistického státu a fašistické Itálii.

Původní text ZDE.

Novelu přitom hájil ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD), podle jehož názoru zavede nové kontrolní nástroje, které umožní reagovat na praktiky, jež nemohou být potlačovány. „Návrh se snaží o nezbytné zajištění míry ochrany spotřebitelů,“ uvedl s poukázáním například na kontroly autobazarů nebo předváděcích akcí. Jak uvedl, krycí doklad podléhá schválení a inspektor bude moci s dokladem nakládat v řádu týdnů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…