Internet se baví: Lenka Dusilová, která se bojí, že nás Zeman táhne na východ, vydělávala v Číně

20.04.2016 13:18

Zpěvačka Lenka Dusilová před několika dny kritizovala prezidenta Miloše Zemana za jeho politiku vůči Čínské lidové republice. Nyní ale server Expres.cz zveřejnil informace, z nichž vyplývá, že spolupráce s komunistickou Čínou a především její peníze nejsou cizí ani Dusilové.

Internet se baví: Lenka Dusilová, která se bojí, že nás Zeman táhne na východ, vydělávala v Číně
Foto: Hana Brožková
Popisek: Poslední den čínského prezidenta Si Ťin-pchinga strávený v Praze. Ve tři hodiny odpoledne odletěl na jaderný summit do Washingtonu

Jen osm dní poté, co Lenka Dusilová zmizela z filmového festivalu, plnila dne 15. července 2015 čínský tisk tři česká jména – Martin Hošek (velvyslanec pro kulturu), Libor Sečka (tehdejší velvyslanec České republiky v Číně, nyní působí jako velvyslanec ve Velké Británii) a právě Lenka Dusilová.

Celý text je ZDE

Na Lenku Dusilovou nešetřili v Číně chválou a představili ji jako slavnou pražskou zpěvačku. „Lenka Dusilová je v Číně známá jako populární česká zpěvačka, která z hlediska marketingu a oslovení cílových skupin zasahuje zejména mladší aktivní generaci. Zdála se být tedy zřejmě vhodnou volbou pro čínského investora k představení telefonu pojmenovaného po českém hlavním městě,“ řekl serveru se situací obeznámený zdroj.

Dusilová prý v Číně všechny uchvátila

To potvrzuje i sama Dusilová tím, že se jí povedlo dobýt velmi slavné čínské divadlo. 19. července 2015 se totiž pochlubila na Twitteru, že v minulých dnech odehrála se souborem Spitfire Company představení One Step Before the Fall na jevišti národního divadla Grand Theatre Tianjin.

Tam měla společně s Markétou Vacovskou hlavní roli a všechny prý doslova uchvátila. „Obě představení sklidila úspěch a vyprovokovala diváky i odbornou veřejnost k následné dlouhotrvající diskusi,“ hodnotili čínské turné členové Spitfire Company a pro úspěch pak i s Lenkou Dusilovou přijeli ukázat své umění do Pekingu, kde se odehrála další dvě představení.

Davide! Leňa ti tahá zemi na východ

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl k tomu na sociální síti ironicky uvedl: „Davide! Leňa ti tahá zemi na východ...“

Lenka Dusilová během předávání letošních hudebních Cen Anděl mimo jiné prohlásila: „Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii,“ uvedla v narážce na politiku Miloše Zemana k Číně. V podobném duchu se vyjádřil také zpěvák David Koller, na nějž Plesl ve svém statusu evidentně narážel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská lobby to prý chce a Zeman to udělá. Čunek kolaboruje. Okolo Babiše je stále rušno

18:29 Ruská lobby to prý chce a Zeman to udělá. Čunek kolaboruje. Okolo Babiše je stále rušno

Publicista Jiří Sezemský má na stránkách serveru Forum 24 za to, že prezident Miloš Zeman drží u moc…