Internetem koluje zklamané vyznání odcházejícího policisty. Chaos, byrokracie...

09.03.2019 14:50 | Zprávy

Unie bezpečnostních složek upozorňuje na svém facebookovém profilu na text z webu HloupyHonza.cz o tom, jak se autor textu stal policistou, ale nyní zdůvodňuje, proč už jím nemůže být. Unie bezpečnostních složek následně vyvolává diskuzi, zda jde o realitu, nebo o vymyšlený příběh.

Internetem koluje zklamané vyznání odcházejícího policisty. Chaos, byrokracie...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

Muž na blogu nejprve popisuje svá středoškolská studia, kdy se rozhodl být policistou. „Představa byla tehdy taková, že nastoupím k Policii České republiky a následně si během výkonu povolání policisty dodělám vysokou školu,“ popisoval muž, jenž oslovil náborové pracoviště v Jablonci nad Nisou. 

Příspěvek najdete ZDE.

Po vstupním pohovoru následovala řada vyšetření v Ústí nad Labem zaměřených na zdravotní a psychický stav. „Také jsem absolvoval fyzické testy. Protože byl tehdy – díky nešťastné a nešetrně provedené změně zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů – značný nedostatek policistů a hlad po nových příslušnících byl do té doby nevídaný, proběhlo vše velmi rychle a od 1. listopadu 2007 jsem se stal policistou. Byl jsem tehdy v takovém nejistém období plný vzrušujícího očekávání a strachu z neznáma. Měl jsem určitou představu o tom, co povolání policisty obnáší,“ popisoval uchazeč. 

„V listopadu jsem nastoupil na měsíční kurz v Teplicích v Čechách, který byl zaměřen na školení spojené s manipulací se zbraní. Jak jsem se totiž dozvěděl, policisté nemají zbrojní průkaz, resp. ho nepotřebují k tomu, aby mohli ve službě nosit zbraň. Kurz probíhal v duchu vojenského přijímače. Nebyl tak přísný, ale v podstatě jsme dělali stejné věci jako vojáci. Neustále jsme pochodovali na buzerplace v bývalých kasárnách, leštili boty, dělali kliky jen tak, běhali, ale hlavně každý den drželi v ruce zbraň a učili se s ní nejen správně zacházet, ale hlavně střílet. Stříleli jsme také z legendárního samopalu vzor 58 a vzor 61, tzv. škorpiona. Jeden major, možná byl kapitán, který nás měl na starosti, byl bývalým vysoce postaveným důstojníkem naší Československé lidové armády, který změnu režimu nenesl tak vřele jako ostatní. Alespoň jsem to tak z něho cítil. I když byl přísný a řval jako skutečný velitel, byl to vlastně moc milý a přímý člověk,“ popisoval dále i s dovětkem, že kurz byl zakončen zkouškou z několika paragrafů ze zákona o Policii České republiky, střeleckými prověrkami a fyzickými prověrkami, kdy prošli všichni.

„Po skončení kurzu jsem ihned nastoupil do Prahy na základní odbornou přípravu. Ta trvala devět měsíců. Šlo o téměř klasickou školní výuku, jen jsme měli každé ráno nástup, při kterém probíhala kontrola našeho vzhledu a také namátkově hladiny alkoholu v naší krvi. Tu a tam někoho vyhmátli, ale žádný extra problém z toho většinou nebyl,“ sděloval dále průběhy výuky bloger. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

koalice

Jít do voleb s komunisty jste odmítl. Co ale jít s nimi případně do vlády? A šli byste do vlády s SPD a ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policejní stát. Na Brity poštvali detektivy za kritiku migrace

8:15 Policejní stát. Na Brity poštvali detektivy za kritiku migrace

Velká Británie je policejní stát. Stalo se to, před čím varoval Orwell. Novinář Michael Shellenberge…