Islám se prý v Německu rozmáhá stále více. A podle výpočtů časem převálcuje všechny ostatní

11. 11. 2017 15:29

Italský novinář a spisovatel Giulio Meotti se na webu Gatestone Institute zamyslel nad vzestupem islámu v Německu. Text převzal server NeviditelnýPes.cz.

Islám se prý v Německu rozmáhá stále více. A podle výpočtů časem převálcuje všechny ostatní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Meotti se zaměřil na konferenci německého biskupa, jež zveřejnila data týkající se úpadku křesťanství v Německu v loňském roce. Deník Die Welt dokonce spekuluje o tom, že se během 20 let stanou křesťané v Německu minoritou. 

„Německý protestantismus čelí stejné krizi. Die Zeit odhalil, že v roce 2016 zemřelo 340 000 protestantů a pouze 180 000 bylo pokřtěno. Přibližně 190 000 církev opustilo a pouze 25 000 do církve vstoupilo,“ řekl Meotti. 

Původní text ZDE.

Dále podotkl, že v dalším stadiu zřejmě bude německému kulturnímu a náboženskému panoramatu dominovat ateismus a dvě menšinová náboženství – islám a křesťanství. A obává se právě toho, že ateisté i křesťané budou brzy ovládnuti rostoucím politickým a velmi autoritativním náboženstvím – islámem.

„Významná muslimská fundamentalistická organizace v Německu, kterou spolková vláda zakázala, se nazývá „Pravé náboženství‘ (‚Die Wahre Religion‘). Ta se zjevně domnívá, že je židovsko-křesťanským hodnotám nadřazená,“ dodal Meotti. Krize náboženství se projevuje také v krizi náborů nových kněží. Například v celé arcidiecézi Mnichov je k dnešnímu dni jen 37 studentů kněžského semináře na různých stupních. 

Oproti tomu, jak konstatuje Meotti, turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti nedávno otevřela megamešitu v německém Kolíně nad Rýnem. Kapacitu má 1200 lidí. „Islámské režimy ve skutečnosti již nabízejí vyplnění prázdných míst na německé náboženské mapě. Saúdská Arábie navrhla, že v Německu postaví 200 nových mešit, ‚jednu za každých 100 uprchlíků‘,“ zmiňuje Meotti. 

„Dokážete si představit, jak Německo nabízí Iráku, Sýrii nebo Egyptu, že postaví ‚200 nových kostelů‘, aby tam obnovilo vyhnané a zdevastované křesťanské komunity? Ne, protože na Blízkém východě křesťané již vymizeli kvůli násilné konverzi. V Evropě křesťané procesem ‚sebe-sekularizace‘ také brzy vyhynou. Riskujeme nejen ztrátu kostelů, ale – co je důležitější – také ztrátu síly naší kultury a dokonce ztrátu důvěry v hodnoty naší vlastní civilizace,“ varoval Meotti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…