Italská vesnice nadšeně vítá běžence. Ze zvláštního důvodu...

31.01.2016 13:54

Zatímco řada evropských států už přestává zvládat příval imigrantů a začíná připravovat různá opatření na jejich omezení, někde nově příchozí z Afriky a Blízkého východu vítají. Jednou z takových výjimek je malá italská vesnice Sutera, nacházející se na Sicílii. Píše o tom server Echo24.

Italská vesnice nadšeně vítá běžence. Ze zvláštního důvodu...
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

V Suteře od roku 1970 klesl počet lidí z 5 tiséc na 1,5 tisíce. Školy a školky začaly být prázdné, obchody zavřené a pole neměl kdo obdělávat. Pak se zejména v minulém roce do Evropy začalo dostávat stále více lidí, prchajících z válečných oblastí Sýrie a dalších zemí, hledajících nový život. Množství migrantů končilo právě v Itálii, která ale jejich nápor dlouhodobě není schopná zvládat.

Celý text je ZDE

Přívalu migrantů se rozhodla malá vesnice využít k tomu, aby úplně nezanikla a díky uprchlíkům, které do vesnice starosta a radní pozvali, pomalu zažívá nárůst obyvatelstva.

Před příchodem uprchlíků byla více než polovina domů v Suteře prázdná a bylo zde velké množství neobsazených pracovních míst. Mladí lidé z vesnice odcházeli do Německa a Anglie a starší obyvatelé postupně umírají, důsledkem čehož úmrtnost přesáhla porodnost. ,,Sutera se začala vytrácet. Díky uprchlíkům máme nyní možnost město oživit,“ řekl deníku Time starosta vesnice Giuseppe Grizzanti.

OutStreamVideoPlayer

EU dává uprchlíkům peníze na dobu, než si najdou práci

,,Tady jsem našel svůj klid. Přišel jsem do Sutery minulý říjen ze státu Edo v Nigérii. Po Nigérii jsem nějaký čas žil v syrském Benghází, kde jsem dělal číšníka a řidiče. Když přišla válka, ve městě jsme uvízli. Hned jak to bylo možné jsme se ženou unikli lodí do Evropy, sem na Sicílii,“ řekl deníku jeden z příchozích uprchlíků, 39letý Alex Ukunboru, který se ženou žije v prostorném domě.

Server ale připomíná, že vesnice je schopná poskytnout domov desítkám lidí díky penězům od Evropské unie, která jim na čas než si najdou práci dává částku, ze které mohou přežít.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…