Ivan Fuksa opustil vězení. Stal se prý Ištvanovým pokusným králíkem

16.07.2013 22:04

Bývalý ministr zemědělství a exposlanec ODS Ivan Fuksa již byl podle informací České televize propuštěn z vazební věznice v Ostravě. Zde byl zadržován poslední měsíc, poté co byl obviněn z podplácení v souvislosti se svou rezignací na poslanecký mandát a následným přijetím členství v dozorčí radě Českého aeroholdingu.

Ivan Fuksa opustil vězení. Stal se prý Ištvanovým pokusným králíkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa
reklama

Fuksa, v minulosti náměstek ministra financí a ministr zemědělství, se vloni připojil k poslancům ODS, kteří nesouhlasili s daňovými změnami ministra financí Kalouska. Po několika měsících rebelie se spolu s kolegy Šnajdrem a Tluchořem rozhodli vzdát mandátů. Následně přijal křeslo v dozorčí radě Českého aeroholdingu, což podle státního zástupce Ivo Ištvana mělo naplňovat znaky korupce.   

Nyní Nejvyšší soud rozhodl, že na jednání poslanců se vztahovala imunita a nelze je tedy soudit. V důsledku toho byl Fuksa propuštěn, ačkoliv paradoxně jeho advokát jako jediný návrh na vynětí z trestní odpovědnosti nepodal.

„Zcela nedobrovolně jsem se stal pokusným králíkem pana státního zástupce Ištvana,“ pronesl Fuksa, když ve tři čtvrtě na deset opustil věznici. Další otázky novinářů již zodpovídal na cestě k autu.

„Personál se choval korektně, ale to prostředí je katastrofální, pro člověka, který je zvyklý pracovat šestnáct hodin denně,“ ujistil po další otázce.  Pak ještě ujistil, že hlady ve věznici netrpěl,  načež nasedl do auta, které na něj čekalo, a odjel.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…